Domov Novinky Spoločnosť Intel predstavila procesory Intel Core M

Spoločnosť Intel predstavila procesory Intel Core M

Zdielať

Intel Developer Forum 2014 01Na medzinárodnom podujatí pre spotrebnú elektroniku a domáce spotrebiče, Intel predstavil nový procesor Intel Core M, ktorý je určený pre pohon najnovších zariadení 2v1 od rôznych výrobcov. Nové procesory ponúkajú vyvážený pomer medzi mobilitou a výkonom.

Sú navrhnuté pre vysoký výkon tých najtenších, bezventilátorových, ultra mobilných zariadení. Procesory Intel Core M dokážu poháňať zariadenia s veľmi nízkou hrúbkou vďaka výkonu na úrovni Intel Core procesorov a dokonca zdvojnásobujú výdrž na batérie v porovnaní so systémami spred štyroch rokov.

Procesory Intel Core M umožňujú až o 50% vyšší výpočtový výkon a 40% vyšší grafický výkon v porovnaní s predchádzajúcou 4. generáciou Core procesorov. Používatelia so staršími počítačmi zaznamenajú ešte vyšší výkon. Intel Core M prináša až dvojnásobne vyšší výpočtový výkon a sedemnásobne lepšiu grafiku v porovnaní so štvorročným počítačom. V roku 2013 Intel priniesol najvyšší generačný nárast životnosti batérie v histórii spoločnosti.

Intel_IDF

Tenké bezventilátorové zariadenia 2v1 budú dostupne počas tohtoročných Vianoc. Predstavený procesor je o 50% menší a so spotrebou 4,5 wattu dosahuje 60% nižší termálny výkon v porovnaní s predchádzajúcou generáciou. Toto umožní výrobcom navrhnúť tenké a bezventilátorové systémy, ktoré budú tenšie ako 9 mm.

To znamená, že budú nižšie ako AAA batéria a dnešné najtenšie laptopy. V súčasnosti už existuje viac ako 20 produktov s procesormi Intel Core M vo vývojovom štádiu a prvé systémy budú v predajniach už počas tohtoročných Vianoc.

Zdroj: Tlačová správa Intel

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno