Domov Novinky Spoločnosť Epson predstavuje technológiu PrecisionCore

Spoločnosť Epson predstavuje technológiu PrecisionCore

Zdielať

Epson_PrecisionCorePrezident spoločnosti Epson, pán Minoru Usui, dnes predstavil PrecisonCore, technológiu atramentovej tlače novej generácie, ktorá môže zmeniť tlačový priemysel – ponúka totiž bezkonkurenčnú úroveň výrobnej efektivity, ktorá sa môže rozšíriť na nové globálne trhy s vysokým potenciálom.

Technológia PrecisionCore stavia na špičkovej kvalite výsledkov, ktorou sa spoločnosť Epson preslávila, pričom ponúka rýchlosti vyžadované priemyslovou aj komerčnou tlačou. Táto technológia sa rozšíri aj na rady tlačových zariadení  určených na firemné využitie. Na konferencii usporiadanej v rámci LabelExpo, popredného veľtrhu tlačového priemyslu, pán Usui vysvetlil, ako spoločnosť Epson skombinovala mnohoročné technické znalosti a najnovšie poznatky z oblasti piezoelektrických materiálov a vysoko presnej výroby MEMS (micro-electromechanical systems), aby mohla vytvoriť úplne nový a inovatívny tlačový čip. Nový čip s technológiou PrecisionCore zabezpečuje vysoký výkon v kompaktnom a modulárnom vyhotovení. Spoločnosť Epson vďaka tomu môže ponúknuť technológiu známu z jednopriechodových priemyslových tlačiarenských lisov aj v stolných tlačiarňach a zariadeniach určených pre pracovné skupiny.

Spoločnosť Epson predstavuje technológiu PrecisionCore, ktorá prináša inovácie do oblasti atramentovej tlače pre firemné aj priemyslové využitie. Nová škálovateľná technológia stavia na vyhlásenej kvalite spoločnosti Epson. PrecisionCore je jedinou tlačovou technológiou na spracovanie veľkých objemov, ktorá si poradí s tak širokou škálou atramentov a materiálov pre označovanie. Technológia PrecisionCore vychádza z vysoko výkonnej tlačovej technológie spoločnosti Epson s názvom TFP (thin-film piezo), ktorá je v súčasnosti využívaná pri popredných veľkoformátových tlačiarňach, a ponúka zákazníkom flexibilné tlačové riešenie určené pre priemyslovú aj firemnú tlač, ktorá sa vyznačuje špičkovými farbami, vysokou kvalitou tlače a výbornou odolnosťou výtlačkov, ktoré je možné tlačiť na celý rad rôznych médií, od firemných dokumentov a fotografií cez pútače až po štítky a potlač obalových materiálov a textílií.

„Technológia PrecisionCore predstavuje po stránke tlačového výkonu obrovský skok vpred,“ povedal pán Usui. „Aj naďalej ponúkame bezkonkurenčnú kvalitu, najmä vďaka špičkovej kontrole kvapôčok atramentu, a predstavili sme tiež originálny nový systém, ktorý je zárukou spoľahlivosti. Zásluhou škálovateľnosti môžeme plne využiť naše silné stránky, ktorými sú flexibilita atramentu a odolnosť tlačovej hlavy.“

Unikátny integrovaný výrobný cyklus spoločnosti Epson – od piezoelektrickej tlačovej hlavy až po hotové tlačové zariadenie – zabezpečuje vysoko efektívnu výrobu, ktorá využíva všetky možností digitálnej tlače, vrátane meradla, kvality a úspory nákladov, ktoré umožňuje len výroba čipov s využitím technológie MEMS.

V súvislosti s predstavením technológie PrecisionCore predviedla spoločnosť Epson niekoľko nových produktov s touto technológiou na veľtrhu LabelExpo v hale č. 9, stánok 9H50, v dňoch 24. až 27. septembra. Tieto produkty ukazujú inovatívne možnosti technológie PrecisionCore a pripisujú si zároveň niekoľko prvenstiev: SurePress L-6034V a L-6034VW sú prvými digitálnymi tlačiarňami  spoločnosti Epson pre tlač štítkov, ktoré využívajú atrament pre UV vytvrdzovanie a majú riadkové pole tlačových hláv; model SureColor F2000 je prvou DTG (direct-to-garment) tlačiarňou spoločnosti Epson určenou na priamu tlač na textil.

Zdroj: Tlačová správa Epson

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno