Domov Novinky Spire odhalil ergonomickú myš

Spire odhalil ergonomickú myš

Zdielať

Spire Archer I 01Spoločnosť Spire si pripravila ergonomickú myš Archer I, ktorá nemá klasické telo ako iné myši s ergonomickým tvarom, ale myslí to naozaj vážne. Určená je pre používateľov, ktorí pri práci na počítači majú zdravotné problémy, či už ide o nejaká zranenie z opakovaného prepínania, alebo rovno konkrétne syndróm karpálneho tunela.

Pri práci s Archer 1 tak budeme mať podľa Spire svoje zápästie, lakeť a vôbec celú ruku v prirodzenej polohe, čo napomôže redukovať ich záťaž. Pri pohľade na tvar myši je celkom jasné, o čo sa výrobca snaží. Pre človeka nie je dobré mať ruku položenú na myš tak, aby dlaň smerovala dole, ale do strany, ako keď držíme napríklad lyžiarske palice.

Myš má teda vysoké telo s veľkou vykusnutou časťou pre palec a na opačnej strane potom má tlačidlá a koliesko. Inak nám neponúkne nič špeciálneho. Vybavená je optickým senzorom a 1,5 metra dlhým káblom s rozhraním USB.

O zobrazenej podložke sa Spire nezmieňuje. Myš dostane dvojročnú záruku a pod označením SP-M4001-USB si ju môžeme kúpiť za cenu 17 euro bez dane.

Zdroj: Tlačová správa Spire

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno