Domov Novinky Sony prináša širokouhlú kameru AS20

Sony prináša širokouhlú kameru AS20

Zdielať

Sony AS20 01Spoločnosť Sony si aj pre náš trh pripravila novú videokameru HDR-AS20, ktorá je určená predovšetkým pre športy alebo jednoducho aktivity vykonávané vo vonkajšom prostredí. Ponúkne nám okrem iného aj široký uhol záberu. Medzi hlavné výhody a vlastnosti kamery Sony HDR-AS20 patrí objektív ZEISS Tessar so záberom 170°, za ktorým sa nachádza citlivý snímač Exmor R CMOS.

Ten je schopný zhotovovať videa vo Full HD s 50 snímkami za sekundu s bitrate až 28 Mbps, ďalej tu máme stabilizáciu SteadyShot a potom tiež ako príslušenstvo Live-View, s ktorého pomocou budeme môcť sledovať záznam a ovládať až päť kamier. Po nasnímaní videa môžeme využiť aplikácie PlayMemories Home a funkciou Video Merge.

Stabilizácia SteadyShot teda dokáže do značnej miery redukovať chvenie obrazu, čo sa u takejto kamery obzvlášť hodí, avšak v prípade jej aktivovanie bude zorné pole zúžené zo 170 na 120 stupňov. Kamera má ďalej zabudované rozhranie Wi-Fi, ktoré môže poslúžiť pre prepojenie s diaľkovým ovládačom RM-LVR1 Live-View Remote, ktorý má podobu hodiniek.

Sony AS20 02

Výdrž batérie je 130 minút so zapnutou Wi-Fi (deaktivácia ponúkne ďalších 20 minút). Spomínaná aplikácia Sony PlayMemories Home poslúži pre strih videa a jeho zdieľanie a funkcie Video Merge dokáže spojiť obrazy až štyroch kamier do jedného videa. HDR-AS20 Action Cam si je možné predobjednať, v distribúcii bude neskôr, zrejme ešte tento mesiac.

Zdroj: Tlačová správa Sony

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno