Domov Novinky Sony predstavuje Xperia Z1 Compact

Sony predstavuje Xperia Z1 Compact

Zdielať

xperia_z1_compactSony dnes mení definíciu trhu s prémiovými smartfónmi predstavením nového modelu Xperia Z1 Compact, ktorý ponúka to najlepšie z technológií spoločnosti SONY a jej vlajkovej lode Xperia Z1, a to v štýlovej novej kompaktnej veľkosti.

„Pridaním Xperia Z1 Compact sa rozšírila naša globálna ponuka prémiových produktov a naši zákazníci majú možnosť voľby ako ešte nikdy predtým,” povedal Kunimasa Suzuki, prezident a CEO spoločnosti Sony Mobile Communications. „Xperia Z1 je smartfón bezpochyby vybavený krásnym a odolným dizajnom. Prostredníctvom Xperia Z1 Compact prinášame všetky tieto prémiové vlastnosti a výkon v menšej veľkosti, aby sme vám tak mohli poskytnúť špičkový kompaktný smartfón.”

 • To najlepšie zo Sony Xperia Z1 vo vreckovom kompaktnom smartfóne
 • Štýlový a vodeodolný dizajn v štyroch žiarivých farbách – bielej, čiernej, ružovej a limetkovej
 • Svetovo najlepší fotoaparát v kompaktnom smartfóne s preverenými technológiami od Sony: ocenená „G Lens”, 20,7 MP „Exmor RS pre mobily” CMOS senzor a procesor spracovania obrázkov „BIONZ pre mobilné zariadenia”
 • Neskutočný zážitok zo sledovania obsahu na 4,3” TRILUMINOS HD displeji pre mobily s X-Reality pre mobily
 • Funkcia Xperia Transfer Mobile pre rýchly a jednoduchý prenos kontaktov, obsahu a aplikácií z existujúceho iOS a Android smartfónov

Xperia_Z1_Compact-2

Svetovo najlepší fotoaparát v kompaktnom smartfóne

Xperia Z1 Compact udáva nový štandard medzi prémiovými smartfónmi. Vyznačuje sa overenými technológiami od Sony, ktoré poskytnú rovnakú úroveň kvality a výkonu, aké môžete nájsť v tradičných kompaktných digitálnych fotoaparátoch – to všetko sa skrýva v prekrásnom kompaktnom smartfóne. 20,7 megapixelový fotoaparát v telefóne v kombinácii s 1/2,3 CMOS senzorom Exmor RS pre mobily s ocenenou Sony optikou G Lens a inteligentným BIONZ procesorom pre mobily určeným na spracovanie obrázkov, vďaka ktorému dosiahnete špičkovú kvalitu fotografií.

Vďaka tejto unikátnej kombinácií technológií môžete robiť krásne, ostré a jasné zábery dokonca aj za zhoršených svetelných podmienok, kedy nepomôže ani blesk. Krátka uzávierka a 3-násobný zoom zabraňujú rozmazaniu fotografie a zároveň umožňujú fotenie z väčšej diaľky, takže už nikdy nezmeškáte ten správny okamih. Vďaka funkcii Superior Auto dokážete fotiť naozaj dokonale. S inteligentnou technológiou rozpoznania fotenej scény zachytíte neskutočné fotografie okamžite, bez komplikovaného nastavovania. A pretože je vodeodolný aj prachuodolný, tento odolný a všestranný smartfón elegantne zapadne do vášho každodenného života a vy ho budete môcť použiť kedykoľvek a kdekoľvek.

Xperia_Z1_Compact-6

Prekrásny a odolný dizajn

Xperia Z1 Compact zahŕňa všetky funkcie vychvaľovanej Xperia Z1, ale v rozmeroch, ktoré dokonale sadnú do dlane. Sony v tomto modeli použilo svoj ohromujúci OmniBalance dizajn. Táto prachuodolná a vodeodolná (IP55 & IP58) kráska je úhľadná a odolná z každého pohľadu. So samostatným tlačidlom na fotenie môžete fotiť alebo natáčať videá aj pod vodou. Xperia Z1 Compact posúva latku z pohľadu štýlu o kus vyššie. V ponuke je v štyroch žiarivých prevedeniach vrátane bielej, čiernej, limetkovej a ružovej, aby si tak každý prišiel na svoje podľa individuálneho vkusu. Inteligentným dizajnovým vylepšením je nový režim Glove Mode, vďaka ktorému môžete svoju Xperia Z1 Compact používať aj v rukaviciach, a používanie vášho telefónu sa tým uľahčí bez ohľadu na počasie.

Svetovo najlepšia výdrž na batériu v kompaktnom prémiovom smartfóne

Xperia Z1 Compact ponúka ultravysoký výkon a dychvyrážajúcu grafiku vďaka najnovšiemu procesoru Qualcomm Snapdragon 800 so superrýchlym 2,2 GHz-ovým štvorjadrovým CPU a 4G LTE. Xperia Z1 Compact disponuje batériou s 2300 mAh, ktorá, napriek svojej kompaktnej veľkosti, poskytuje vynikajúcu výdrž vo svojej mobilnej triede.

Sony ponúka režim batérie STAMINA, ktorý vám pomôže zostať pripojený dlhšie, pretože automaticky vypína funkcie, ktoré práve nepotrebujete. Ušetrí tak energiu a spustí ich až vtedy, keď ich potrebujete. Teraz už môžete nechať nabíjačku doma bez toho, aby ste sa báli, že sa telefón vybije, keď ho práve najviac potrebujete – Z1 Compact zvládne všetky každodenné požiadavky.

Xperia_Z1_Compact-4

Užívajte si najlepšie farby a ostrosť

Postavená na najnovšej Sony technológii BRAVIA TV optimalizovanej pre mobily, Xperia Z1 Compact zahŕňa 4,3” TRILUMINOS HD displej pre mobily so širšou paletou bohatých a prirodzených farieb. Exkluzívna Sony technológia X-Reality pre mobily je inteligentná technológia určená pre vysoké rozlíšenia, ktorá vyhľadá a nahradí akýkoľvek chýbajúci pixel, takže si budete môcť užiť tie najčistejšie a najostrejšie videá.

Multimediálne aplikácie od Sony

Xperia Z1 Compact ponúka priamy prístup k online aj offline zábave s týmito integrovanými aplikáciami od Sony:

 • PlayMemories Online – cloudové úložisko obrázkov a videí integrované do aplikácie Album. Nová funkcia „All Sync“ umožňuje používateľom okamžite nahrať všetky fotografie bez obmedzenia kapacity7.
 • Aplikácie „WALKMAN” a Filmy umožňujú prístup k viac ako 22 miliónom skladieb v aplikácii „WALKMAN” cez Music Unlimited a k viac ako 150 000 filmom a televíznym seriálom v aplikácii Filmy cez Video Unlimited od Sony Entertainment Network.
 • TrackID TV– obohacuje zážitok z pozerania TV a umožňuje vyhľadávať, zdieľať a dopĺňať informácie z vysielaných televíznych relácií ako napríklad herecké obsadenie, životopisy, filmografie alebo tweety súvisiace s vysielanou reláciou.

Xperia_Z1_Compact-5

Ku kľúčovým doplnkom smartfónu, ktoré obohatia váš zážitok pri práci s  modelom Xperia Z1 Compact patria:

 • QX100: Vysoko výkonný ‘lens-style’ fotoaparát s kamerou, ktorý bol navrhnutý špeciálne pre smartfóny a ovláda sa prostredníctvom obrazovky smartfónu.
 • SmartWatch 2: Tieto hodinky môžete použiť ako druhý displej vašej Xperia Z1 Compact. Čítajte správy, vybavujte hovory, získajte ľahký prístup k notifikáciám – všetko z vášho zápästia. Spustite nimi uzávierku fotoaparátu Xperia Z1 Compact.
 • DK32: Magnetická nabíjacia stanica, v ktorej má váš smartfón počas nabíjania ideálnu polohu na hovorenie, prehliadanie a počúvanie.
 • SBH-80: Stereo Bluetooth Headset s jedinečným dizajnom je vyrobený z prémiových materiálov a podporuje NFC, HD Voice a aptX.

Xperia Z1 Compact sa globálne dostane na trh vo februári 2014.

Zdroj: Tlačová správa Sony

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno