Domov Novinky Sony predstavil vodeodolnú Xperiu Z2 a Z2 Tablet

Sony predstavil vodeodolnú Xperiu Z2 a Z2 Tablet

Zdielať

Sony-Xperia-Z2-SmartPhone-and-TabletSony Mobile na MWC v Barcelone predstavil Xperiu Z2 – svoju novú prémiovú vlajkovú loď, vodeodolný smartfón s kvalitným displejom, 4K nahrávaním a technológiou digitálneho odbúravania hluku. Okrem toho predstavil aj nový inovatívny tablet Xperia Z2 Tablet, ktorý je tenký, ľahký a vodeodolný podobne ako jeho predchodca.

Xperia Z2 prináša overené Sony technológie fotoaparátu  a ponúka tak neporaziteľnú kombináciu celosvetovo najlepšieho fotoaparátu a nášho zatiaľ najpokrokovejšieho videorekordéra v smartfóne, ktorého hrúbka je len 8,2 mm. Smartfón obsahuje 20,7 MPx fotoaparát je spojený s obrazovým snímačom CMOS s technológiou 1/2.3-type Exmor RS pre mobilné zariadenia, ocenenou Sony šošovkou G Lens a inteligentným obrazovým procesorom BIONZ pre mobilné zariadenia a výsledkom tohto spojenia je vynikajúca kvalita fotografií i videa.

Vďaka novému zdokonalenému video režimu môžete teraz zachytávať spomienky v neuveriteľných detailoch v rozlíšení 4K (3840×2160 pixelov/30p), teda so štvornásobne detailnejším rozlíšením ako pri Full HD. Okrem toho technológia stabilizácie obrazu SteadyShot – sa postará o to, aby vaše záznamy boli vyrovnané a stále aj pri chôdzi. Nová funkcia Movie Creator vám umožní upravovať a zostrihávať vaše videá, aby ste si mohli jednoducho vybrať, čo chcete zdieľať. Vložte na jedno alebo hneď niekoľko miest na časovej osi videa dramatické efekty spomalenia, pred uložením si to ešte pozrite a video môžete hneď zdieľať.

Sony-Xperia-Z2

To najlepšie video si zaslúži ten najlepší zvuk. Kompaktný a inovatívny stereo mikrofón STM10 Stereo Microphone ponúka vysokokvalitné stereo nahrávanie zvuku. Je kompaktný, ľahko prenosný a je preto perfektným doplnkom video nahrávania v 4K rozlíšení so smartfónom Xperia Z2. Displej 5.2 palcový Full HD TRILUMINOS pre mobilné zariadenia s technológiou Live Colour LED poskytuje najširšiu paletu pestrých prirodzených farieb, a postará sa tak o najostrejšie zábery a zážitok zo sledovania, ktorý sa čo najviac približuje realite.

Xperia Z2 je vybavená plne integrovaným štvorjadrovým procesorom Qualcomm Snapdragon 801 taktovaný na 2,3 GHz a 4G LTE vám Xperia Z2 prináša ultra rýchly výkon pre aplikácie a zábavu bez prerušovania. Procesor Snapdragon 801 tiež predstavuje grafiku Adreno 330 pre pestrú grafiku a herné zážitky ako aj duálne ISP pre neprerušovaný zážitok z fotoaparátu, videorekordéra a zobrazovania. Xperia Z2 tiež obsahuje veľkú, 3200 mAh batériu, ktorá zabezpečuje výnimočný výkon, najlepší v tejto triede. Režim úspory batérie STAMINA od Sony automaticky vypne funkcie, ktoré nepotrebujete a pri neaktívnom displeji tak šetrí energiu.

Sony-Xperia-Z2-3

Náramok SmartBand SWR10 v spojení s Xperia Z2 zaznamenávajú váš život v spolupráci s aplikáciou Lifelog. Vytvárajú automatický nonstop denník vašich aktivít, zábavy a spomienok. S náramkom SmartBand sa navyše nikdy nebude musieť báť, že stratíte svoj telefón alebo zmeškáte hovor, nakoľko ponúka celý rad prispôsobiteľných smart notifikácií, ktoré prídu priamo na vaše zápästie.

Tablet prichádza s 10,1 palcovým Full HD TRILUMINOS displejom pre mobilné zariadenia sa tu spája s novou Sony technológiou Live Colour LED a výsledkom sú farby, ktoré nikdy neboli také skutočné, prirodzené a blízke realite. Xperia Z2 tablet ponúka najčistejšiu kvalitu zvuku vďaka Sony audio technológii Front Surround, s ktorou zažijete dynamické ozvučenie. Teraz je možne vychutnávať audio bez prerušenia aj keď cestujeme, dokonca aj v hlučných vlakoch alebo lietadlách, vďaka prvému tabletu s technológiou digitálneho odbúravania hluku na svete, ktorý eliminuje okolitý hluk až o 98% pri spárovaní so slúchadlami s digitálnym odbúravaním hluku MDR-NC31EM. Uznávaný Sony dizajn OmniBalance vytvára elegantný tvar, ktorý je príjemne štíhly, avšak pevný, poskytujúci vyváženosť a symetriu vo všetkých smeroch.

Sony-Xperia-Z2-tablet

Ešte viac zdokonaľte svoj zážitok zo zábavy s najnovším príslušenstvom pre tablety. Zažite sledovanie obsahu v štýle Full HD televízora na svojom tablete s Bluetooth stanicou pre reproduktor BSC10 s magnetickou nabíjacou podložkou, s ktorou si môžete vychutnávať celý zábavný obsah online aj offline so super ozvučením a to všetko popri nabíjaní. Bluetooth diaľkový ovládač BRH10 s funkciou slúchadla obohacuje vaše filmové a herné zážitky o plnohodnotnú funkciu multimediálneho diaľkového ovládača a tiež umožňuje vybavovanie hovorov cez IP komunikáciu alebo hlasové hovory (len LTE/3G variant). Premeňte svoj tablet na hernú konzolu s bezdrôtovým ovládačom (DUALSHOCK 3), ktorý predstavuje najintuitívnejšiu hernú zábavu v štýle PlayStation priamo do vášho tabletu.

Sony-Xperia-Z2-tablet-2

Xperia Z2 Tablet obsahuje plne integrovaný štvorjadrový procesor Qualcomm Snapdragon 801 taktovaný na 2,3 GHz, ktorý poskytuje vysoký výkon bez zbytočného čerpania batérie. Vychutnajte si silné multimediálne zážitky s očarujúcim zobrazovaním a 3D hrami vďaka vylepšeným grafickým schopnostiam najnovšej grafike Adreno 330. Tablet sa kratšie nabije aj vďaka technológii nabíjania Qualcomm Quick Charge 2.0, ktorá umožňuje nabíjať až o 75 percent rýchlejšie ako zariadenia bez tejto technológie. Tablet ukrýva 6000 mAh Li-polymérovú batériu, spolu so Sony režimom šetrenia batérie STAMINA. Fotky a videá v HD kvalite urobíte pri akýchkoľvek svetelných podmienkach vďaka 8,1 MPx fotoaparátu v tablete Xperia Z2 so snímačom Exmor RS pre mobilné zariadenia. Predná 2,2 MPx HD kamera pre chat je skvelá pre video hovory a je ideálnym prostriedkom ako sa s rodinou a priateľmi podeliť o novinky. Xperia Z2 a tablet Z2 budú globálne uvedené od marca 2014.

Zdroj: Tlačová správa Sony

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno