Domov Novinky Sony predstavil smartfón Xperia C3 pre tvorbu selfies

Sony predstavil smartfón Xperia C3 pre tvorbu selfies

Zdielať

Xperia C3 ISony Xperia C3 je na prvý pohľad celkom obyčajný smartfó vybavený 5,5″ HD displejom, štvorjadrovým procesorom a Androidom 4.4 KitKat. Od konkurencie sa však snaží odlíšiť kvalitným 5 MPx predným fotoaparátom s LED bleskom.

Predstavená novinka Sony Xperia C3 disponuje predným fotoaparátom s rozlíšením až 5 MPx. Takto vysoké rozlíšenie predného snímača nájdeme len u pár modelov (HTC One M8, Huawei Ascend P7). Predný fotoaparát sa môže ďalej pochváliť 80 stupňovým zorným poľom a LED bleskom a pri fotení je k dispozícii režim Superior Auto. Medzi predinštalovanými aplikáciami nájdeme aj jednu, ktorá slúži k retušovania urobených portrétov.

Aj zadný fotoaparát smartfónu má čo ponúknuť. Disponuje rozlíšením 8 MPx, LED bleskom a snímačom Exmor RS. Fotografie je možné robiť aj dávkovo a to až 31 snímok za 2 sekundy. Nechýbajú funkcie, ktoré už sú v danej triede štandardom, ako napríklad možnosť vytvárania HDR a panoramatické snímky, či automatické zaostrovanie. Zadný fotoaparát dokáže zhotovovať 1080p videá, predná 720p videá.

Xperia C3 III

Základom smartfómu je štvorjadrový procesor od Qualcommu taktovaný na 1,2 GHz a grafika Adreno 305. Podľa odhadu ide zrejme o Snapdragon 400. Smartfón má 5,5 palcový TRILUMIOUS displej s rozlíšením 1280×720 pixelov (267 ppi). Vo výbave je tiež 1 GB RAM spolu s vnútornou pamäťou 8 GB , ktorú je možné rozšíriť pomocou kariet microSD kariet.

Xperia C3 II

Smartfón má tiež podporovať Dual SIM, má vo výbave Wi-Fi a Bluetooth vo verzii 4.0, GPS a GLONASS. Batéria má kapacitu 2 500 mAh, operačný systém Android 4.4 (KitKat) je obohatený o nadstavbu výrobcu – Timescape. Rozmery C3-ky sú 156×78,5×7,6 mm a hmotnosť 150 gramov. V predaji bude v čiernej, bielej a mätovej (pastelovo zelenej) farbe. Najprv príde na trh do Číny a to už v auguste, ďalšie trhy budú nasledovať neskôr. Cena nebola oznámená.

Zdroj: PhoneArena

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno