Domov Novinky Sony predstavil model Xperia E3

Sony predstavil model Xperia E3

Zdielať

Sony_Xperia_E3_1Sony prinieslo model Xperia E3 strednej triedy, so slušnou výbavou a výdržou batérie, ktorý má LTE za dostupnú cenu. Model Xperia E3 oproti modelu E1 viditeľne narástol, dizajnovo vychádza z najnovších modelov série Xperia Z.

Na prednej strane dominuje 4,5″ IPS LCD displejom s rozlíšením 854×480 pixelov, nad ktorým sa nachádza 1,3 MPx fotoaparát, ktorý môže slúžiť na dnes populárne selfie fotky. Na zadnej strane sa nachádza 5 MPx fotoaparát s autofókusom, HDR a prisvetľovacia LED dióda a reproduktor.

O výkon sa postará Qualcomm Snapdragon 400 MSM8926 so štyrmi Cortex-A7 jadrami na 1,2 GHz v kombinácii s 1 GB RAM pamäťou. Grafický čip Adreno 305 bežiaci na 450MHz poskytne dostatok výkonu pre väčšinu hier. Pre aplikácie a dáta poslúži vnútorná pamäť o kapacite 4GB, ktorá sa bude dať rozšíriť pomocou pamäťovej karty microSD.

Predstavený model Xperia E3 zdieľa okrem dizajnu s radou Z aj niektoré funkcie, ako napríklad fotografické aplikácie Timeshift burst a AR effect či ’shake to start’, ktorý umožňuje spustiť vybranú aplikáciu pomocou švihnutia telefónu. Vo výbave telefónu sa nachádza napríklad LTE, Bluetooth vo verzii 4.0,Wi-Fi, NFC.

Batéria o kapacite 2330 mAh a nie je používateľsky vymeniteľná. Výdrži pomôže aj známy STAMINA režim, ktorý ju predlžuje až o 14%. Telefón sa začne predávať s predinštalovaným Androidom 4.4.4 s nadstavbou TimeScape UI. Dostupný má byť od jesene 2014 v štyroch farebných prevedeniach-biela, limetková, medená a čierna. Cena zatiaľ známa nie je.

Vývoj ceny podľa heureka.sk:

Graf ceny produktu Sony Xperia E1 poskytuje server Heureka.sk

Graf ceny produktu SONY XPERIA E1 Dual poskytuje server Heureka.sk

Zdroj: Tlačová správa Sony

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno