Domov Novinky Sony potichu predstavil vlajkovú loď Xperia Z4

Sony potichu predstavil vlajkovú loď Xperia Z4

Zdielať

Už tradične každý rok veľkí hráči predstavia nové vlajkové lode, ktorými sa chcú dostať na úplný vrchol. HTC, Samsung, LG a mnoho ďalších už predstavilo svoj najvýkonnejší smartfón, Sony tak ale urobila až teraz. Na rozdiel od ostatných výrobcov neurobila okázalé predstavenia ani konferencie, ale vydala len skromnú tlačovú správu s japončine.

Smartfón by ste si bez problémov zamenili so starším modelom Z3. Najnovší model Z4 je osadený rovnakých displejom s uhlopriečkou 5,2“ a rozlíšením Full HD. Mierny rozdiel je ale v hrúbke, ktorá sa zmenšila o 0,4 mm na veľmi príjemných 6,9 mm. Telefón podstúpil aj odtučňovaciu kúru, vďaka ktorej váha klesla na hodnotu 144 gramov.

Zaujímavou zmenou je aj použitý procesor, ktorý bol použitý dnes takmer najvýkonnejší 64-bitový Qualcomm Snapdragon 810 s ôsmimi jadrami, taktovanými až na 2 GHz. Operačná pamäť dostala kapacitu 3 GB a vnútorná pamäť na dáta poskytne 32 GB priestoru s možnosťou rozšírenia o microSD karty. Batéria má 2930 mAh.

sony xperia z4 01

Hlavný fotoaparát si ponechal rozlíšenie 20,7 MPx s možnosťou nahrávania 4K videa, zatiaľ čo predný fotoaparát dostal 5 MPx snímač a optiku so širokým uhľom záberu. Samozrejmosťou je aj najnovší operačný systém Android 5.0 Lollipop. Typickou vlastnosťou pre Sony je aj použitie ochrany proti prachu a vlhkosti, ktorou sa môže popýšiť aj tento najnovší prírastok do modelovej rady Z.

Zatiaľ nie sú známe takmer žiadne detaily ohľadom menšej Compact verzie, cien ani uvedenia na náš trh. V japonsku ale predaj začne už 22. apríla, takže v dohľadnej dobe by sme sa ho mohli dočkať aj v Európe.

Vývoj ceny podľa heureka.sk:

Graf ceny produktu Sony Xperia Z3 Compact poskytuje server Heureka.sk

Graf ceny produktu Sony Xperia Z3 poskytuje server Heureka.sk

Graf ceny produktu SONY XPERIA Z3 DUAL poskytuje server Heureka.sk

Zdroj: Sony

1 komentár

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno