Domov Novinky Sony oznamuje dostupnosť hodiniek SmartWatch 2

Sony oznamuje dostupnosť hodiniek SmartWatch 2

Zdielať

Sony_Smart_Watch_2Spoločnosť Sony Mobile Communications (Sony Mobile) dnes oznámila spustenie celosvetového predaja, ktorý sa začne vo Veľkej Británii a vo Francúzsku a hodinky SmartWatch 2 prídu do obchodov vo viac ako 60 krajinách v najbližších mesiacoch.

Spoločnosť Sony je lídrom na trhu smart zariadení na zápästie, keďže svoje prvé smart hodinky uviedla na trh už v roku 2007. SmartWatch 2 predstavujú 2.generáciu radu smartwatch produktov od Sony a stavia na pôsobivých užívateľských údajoch ich predchodcu, ktorý za uplynulý rok zaznamenal stiahnutie viac ako milióna aplikácií.

 • Sony ohlasuje dostupnosť hodiniek SmartWatch 2, ktorých distribúcia už prebieha celosvetovo
 • SmartWatch 2 prídu do obchodov vo viac ako 60 krajinách v najbližších mesiacoch
 • Jediné vodeodolné smart hodinky na trhu, s najdlhšou výdržou batérie

„Priemerný užívateľ smartfónu viac ako 100 krát za deň siahne po svojom telefóne, aby si skontroloval textové správy, prečítal emaily, pozrel notifikácie napr. zo sociálnych médií a, samozrejme, aby sa pozrel, koľko je hodín,“ hovorí Stefan K Persson, riaditeľ divízie Companion Products spoločnosti Sony Mobile Communications. „Hodinky SmartWatch 2 sú našou reakciou na spätnú väzbu od užívateľov. Chceli sme, aby tieto základné úkony boli jednoduchšie ako kedykoľvek predtým, s podporou celej škály aplikácií.

„Spotrebitelia požadovali štýlový, ale zároveň praktický dizajn s výbornou výdržou batérie – a presne to im ponúkame v podobe SmartWatch 2. A pridávame tiež flexibilitu – slobodnú možnosť používať SmartWatch 2 s Android telefónom podľa vášho výberu a tiež možnosť využívať širokú a stále sa rozrastajúcu škálu stiahnuteľných aplikácií i aplikácií tretích strán, vďaka ktorým do svojho „mobilného“ života môžete vniesť viac možností.“

Nechajte svoj smartfón vo vrecku

SmartWatch 2 sú navrhnuté tak, aby obmedzili potrebu užívateľov siahať po ich smartfóne. Sú pripravené nahradiť a dopĺňať najbežnejšie úlohy. Pár minút po zapnutí tohto zariadenia si užívatelia budú môcť skontrolovať textové správy, emaily, notifikácie z účtov Gmail, Facebook a Twitter (vrátane možnosti odpovedať na tweet priamo z tohto zariadenia) ako aj prevziať, odmietnuť alebo stíšiť hovory. Vďaka NFC spojeniu pre jednoduché spárovanie jedným dotykom je tento bezdrôtový doplnok ideálny pre používanie spolu so zariadeniami s veľkou obrazovkou, ako napr. Xperia™ Z Ultra, v situáciách, ktoré vyžadujú diskrétne používanie .

Nádherný, trvácny dizajn

SmartWatch 2 vychádza z rovnakého dizajnového jazyka, aký poznáme z najnovších Xperia smartfónov od Sony. Kombinuje štíhly, minimalistický vzhľad s odolnosťou proti vode a prachotesnosťou, a samozrejme tu nájdeme aj hliníkové tlačidlo zapnutia/vypnutia, ktoré je pre Sony zariadenia už charakteristické.   S ratingom IP57 je toto zariadenie prachotesné a odolné proti vode, pri ponorení do sladkej vody až do hĺbky jedného metra na pol hodiny. Čo sa týka remienkov, SmartWatch 2 ponúkajú niekoľko štýlových variant, vrátane chirurgickej ocele, hnedej a čiernej kože a 5 farebných prevedení zo silikónu. Čo je ešte lepšie, Sony použila štandardný 24 mm úchyt na remienok, takže užívateľ si svoje SmartWatch 2 môže prispôsobiť podľa vlastného vkusu.

Najdlhšia výdrž batérie v smart hodinkách

Na základe dôslednej spätnej väzby od užívateľov predchádzajúcich smartwatch produktov, spoločnosť Sony vynaložila obrovské úsilie na dosiahnutie predĺženia výdrže batérie v hodinkách SmartWatch 2. Ich transreflexný displej využíva reflexné prvky, zabezpečujúce lepšiu čitateľnosť v jasnom slnečnom osvetlení bez potreby podsvietenia, pričom ich výkonnostne efektívny procesor zabezpečuje optimálny výkon batérie. Výsledkom toto všetkého je zariadenie, ktoré vydrží (pri bežnom používaní) až štyri dni.  Štatistika sa zakladá na overenom prieskume Strategy Analytics, ku dňu 21.6.2013, kde je Sony lídrom v kategórii smartwatch.

Otvorený ekosystém na báze Android

SmartWatch 2 funguje ako nadstavba pre akýkoľvek Android telefón na platforme Android 4.0 (Ice-cream sandwich) alebo novšej, ktorá vývojárom umožňuje využívať ciferník hodiniek ako druhý dotykový displej pre ich aplikácie. Taktiež obsahuje vibračnú funkciu, ktorú vývojári môžu využívať na notifikácie ako aj akcelerometer, ktorý sa môže využívať ako extra senzor pre aplikácie monitorujúce fyzickú aktivitu.

Pri uvedení na trh budú mať užívatelia SmartWatch 2 prístup k viac ako 40 plne optimalizovaným aplikáciám ako aj k ďalším 300 aplikáciám vďaka spätnej kompatibilite hodiniek SmartWatch 2 s ich predchodcom. Sony spolupracuje s vývojármi tretích strán od augustového zverejnenia SmartWatch 2 SDK, s cieľom podporiť prebiehajúce uvádzanie aplikácií, ktoré budú optimalizované špeciálne pre SmartWatch 2. Všetky kompatibilné aplikácie sa dajú jednoducho nájsť cez jednoduchú vyhľadávaciu funkciu v SmartConnect aplikácii od Sony, ktorá je v Xperia smartfónoch už prednastavená alebo sa dá stiahnuť z Google Play.

Kľúčové vlastnosti Sony SmartWatch 2

 • Jasnosť displeja (čitateľnosť pri slnečnom osvetlení)
 • Najdlhšia výdrž batérie v smartwatch zariadení (ukazovateľ stavu batérie  upozorňuje na vybíjanie batérie)
 • Vode odolné (IP57)
 • Jednoduché nastavenie (spárovanie a prepojenie cez NFC)
 • Samostatná funkcia hodiniek
 • Štandardný micro USB kábel na nabíjanie
 • Užívateľské rozhranie podobné Android UI, takže je viac intuitívne
 • Väčší displej s väčším rozlíšením (1.6 palca, 220 x 176 pixelov)
 • Vysoko kvalitné materiály (hliníkový plášť a remienok z nehrdzavejúcej ocele)
 • Rozšírená kompatibilita (funguje s väčšinou Android telefónov)
 • Vymeniteľné remienky – prispôsobiteľné s akýmkoľvek 24mm remienkom

Zdroj: Tlačová správa Sony

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno