Domov Novinky Sony: Dva nové modely Xperia Z3 aj Z3 Compact

Sony: Dva nové modely Xperia Z3 aj Z3 Compact

Zdielať

1-Sony_Xperia_Z3_1Sony predstavuje dva nové smartfóny. Prvým je vlajková loď Xperia Z3 s 5,2 palcovou obrazovkou, okrem toho dostane Xperia mladšieho menšieho brata a to Xperia Z3 Compact. Z3-ka má telo len 7,3 mm tenké a má zaoblený hliníkový rám. Okrem toho je smartfón vodeodolný a spĺňa normy IP68. Sony ďalej tvrdí, že Z3-ka bude mať najlepší 20,7 MPx fotoaparát s obrazovým senzorom 1/2.3” Exmor RS pre mobilné zariadenia, pričom Xperia obsahuje novú 25 mm šošovku G Lens.

Obrazový procesor je BIONZ. Okrem toho fotoaparát podporuje ISO až 12800. Ďalej ponúkne aj Hi-Res Audio či podporu digitálneho odbúravania hluku a technológiu DSEE HX. Displej bude opäť staro-nový TRILUMINOS s technológiou Live Colour LED a X-Reality. Rozlíšenie má Full HD. Dúfame teda, že výrobcovia sa nebudú hnať za 2K a vyššími.

S hmotnosťou len 152 gramov a smartfón sadne do ruky vďaka jeho nízkej hmotnosti. Procesor je opäť Qualcomm Snapdragon 801 s veľmi vysokým taktom 2,5 GHz, pričom nechýba 4G-LTE podpora či NFC. Okrem toho ponúkne aj technológiu SteadyShot s inteligentným režimom kompenzujúcim pohyby. Nesmieme zabudnúť spomenúť možnosť nahrávať aj v 4K rozlíšení.

Menší braček ponúkne rovnaké funkcie, avšak displej bude osekaný na 4,6 palca s rozlišením 720p. To sa však pozitívne premietne do hmotnosti, ktorá tu bude činiť iba 129 gramov. Xperia Z3 bude dokonca dostupná aj v DUAL SIM. O ktorú verziu sa jedná, však zatiaľ jasné nie je. Oba smartfóny budú dostupné na jeseň.

Vývoj ceny podľa heureka.sk:

Graf ceny produktu Sony Xperia Z3 poskytuje server Heureka.sk

Graf ceny produktu Sony Xperia Z3 Compact poskytuje server Heureka.sk

Graf ceny produktu Sony Xperia Z1 Compact poskytuje server Heureka.sk

Graf ceny produktu Sony Xperia Z2 poskytuje server Heureka.sk

Zdroj: Tlačová správa

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno