Domov Novinky Snapdragon 820: Exkluzivita pre Samsung a výsledky AnTuTu

Snapdragon 820: Exkluzivita pre Samsung a výsledky AnTuTu

Zdielať

Snapdragon 820 od Qualcomm ktorý má k sebe GPU adreno 530 má byť najvýkonnejší procesor vyrábaný 14 nm FinFet technológiou, má disponovať štyrmi jadrami o frekvencii 2,2 GHz. Koluje mnoho špekulácií, tak poďme tiež špekulovať.

snapdragon 02
Jednou zo špekulácií je exkluzivita pre značku Samsung, ktorá by ako jediná značka mala mať k dispozícii Snapdragon 820 prvých päť mesiacov (niektoré zdroje uvádzajú tri mesiace) roku 2016. Ostatne túto špekuláciu nám potvrdí, alebo vyvráti februárový MWC v Barcelone, kde má byť predstavený Samsung Galaxy S7, ktorý by mal týmto čipsetom disponovať.

snapdragon 03

Navyše S7-ka mala byť osadená čipsetom Exynos 8890 z dielne Samsungu. Teda je možné, že vlajkový model Samsung Galaxy S7 bude v dvoch verziách. Je vôbec reálne, aby dal Qualcomm Samsungu takú výhodu pred ostatnými konkurentmi? To sa necháme prekvapiť. Špekulovalo sa, že prvý model s tymto čipsetom bude Xiaomi Mi5.

snapdragon 05

Kolegovia z Číny dostali exkluzívnu možnosť otestovať smarfón, ktorý bol osadený Snapdragon 820 s 3 GB RAM, ultrazvukovým snímačom prstov, 2K displejom, fotoaparátom s rozlíšením 21 MPx a Androidom 6.0 Marshmallow. Samozrejme, že najviac ich zaujímal počet bodov v AnTuTu benchmarku.

Snapdragon 04

Výsledok bol ohromujúci, neuveriteľných 130559 bodov, čo rozhodne nie je málo. Telefón osadený týmto čipsetom bude naozajstný flagship killer. V ďalšom benchmarku testera s názvom Geekbench dopadol Qualcomm taktiež viac než dobre, tj. 2320 bodov v single-core teste a 5396 bodov v multi-core. Teraz nám nezostáva nič iné, než len čakať.

Zdoj: Qualcomm, AndroidAuthority, GSMArena

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno