Domov Novinky SmartWatch od Microsoftu pre všetky OS

SmartWatch od Microsoftu pre všetky OS

Zdielať

Microsoft_logoMicrosoft pracuje na SmartWatch po dobu najmenej jedného roka. Mimo správ vlani v lete, ktoré naznačovali, že zariadenie by malo byť vyrobené z priesvitného hliníka, sme nepočuli nič až doteraz o tejto novinke. Nová správa od Forbes tvrdí, že smartfón Microsoft bude mať množstvo senzorov, ktoré sa bude opierať o odbornosti z Xbox Kinect.

Bude napríklad schopný kontinuálneho merania tepovej frekvencie, o čom sa hovorí napríklad aj pri Apple SmartWatch. Prístroj bude vyzerať podobne ako Samsung Gear Fit s plne-farebným dotykovým displejom, ktorý je polovičnej veľkosti žuvačky. Snáď ešte dôležitejšie než akékoľvek iné špecifikácie, alebo funkcie je odhalenie, že kompatibilita by sa nemala obmedzovať iba na telefónoch so systémom Windows Phone 8.x. Namiesto toho, SmartWatch od Microsoftu ako prvé zariadenie bude univerzálne a bude spolupracovať s ostatnými zariadeniami, vrátane telefónov Android a iPhone od Apple.

Tvorba zariadenia kompatibilného naprieč všetkými hlavnými mobilnými platformami bude nepochybne hlavne o predaji, a potenciálny kupujúci nebude mať teda o žiadny dôvod viac na kúpu mobilného telefónu od Microsoftu. Bude to aj logický krok, keďže podobné zariadenie sú tu už aj dnes – od Sony a Samsungu. Dátum vydania pre zariadenia nebol stanovený, aj keď zdroje tvrdia, že by mohol prísť už tento rok v lete.

Zdroj: Techspot

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno