Domov Novinky Smartfón s vysúvacou kamerou predbehol dobu

Smartfón s vysúvacou kamerou predbehol dobu

Zdielať

Vivo Apex je smarfón, ktorému môže závidieť aj taký Samsung či Apple. Nový koncept smartfóna s bezrámčekovým displejom a vysúvacou kamerou predstavila čínska značka Vivo na Mobile World Congress 2018. Pre väčšinu z vás je asi táto značka neznáma, všetci sme čakali, že s niečím novým príde skôr Apple či Samsung.

Vivo Apex

Vivo Apex je však stále len koncept a tak nie je možné si ho zakúpiť (zatiaľ). Na YouTube ho predstavuje YouTuber Lewis na svojom kanáli Unbox Therapy. Displej pokrýva neuveriteľných 98% povrchu tela prednej strany. Kam teda výrobcovia umiestnili kameru? Vložili ju do hornej časti tela. V prípade, že sa chcete odfotiť, vysunie sa. Trvá to približne 0,8 sek. čo nie je až tak veľa. Síce sa tento spôsob niekomu môže zdať ako pomalý a nedomyslený, na druhú stranu ho radi uvítajú všetci ochrancovia svojho súkromia, ktorí si prelepujú fotoaparáty páskami.

Nakoľko displej nemá žiadny výrez a na prednej časti sa nenachádza ani žiadne tlačilo, výrobca teda musel umiestniť senzor odtlačkov prstov priamo do displeja. Takisto tam integroval aj proximity a ambient senzor. Pokiaľ sa dotknete spodnej časti displeja, mobil sa odomkne. Výrobcovia nezabudli ani na zvuk, a pod displej vložili Hi-fi audio s tromi zosilovačmi. Výhoda bezrámčekového displeja tkvie v tom, že sa nezväčšuje smartfón, ale len jeho displej.

Zdroj: YouTube, Androidcentral

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno