Domov Novinky Smartfón OnePlus 3T je už oficiálne predstavený

Smartfón OnePlus 3T je už oficiálne predstavený

Zdielať

OnePlus sa držal zásady, že každý rok predstavení len jednu vlajkovú loď, ktorá bude súperiť s tými najlepšími hráčmi na trhu. V očiach mnohých používateľov to vyvolalo nemalé sympatie, no rok 2016 priniesol zásadný zlom. Aj keď je OnePlus 3 suverénne najlepším smartfónov v mladej histórii výrobcu, predsa len sme sa dočkali ďalšieho high-end smartfónu.

oneplus-3t-01

Dnes, 15. novembra nás teda potešil OnePlus 3T, ktorý bude hájiť farby čínskeho výrobcu až do príchodu štvorky. Model 3T je navonok takmer nerozoznateľný od aktuálneho súrodenca a ladné krivky v podobe hliníkového unibody tela ostali, našťastie, zachované. Veď predsa, ako sa hovorí, netreba meniť to, čo je dokonalé. Výraznejšou novinkou pri vzhľade je len nové bronzové farebné prevedenie namiesto grafitovej. Nezmenený ostal aj použitý displej, teda opäť 5,5“ panel s Optic AMOLED technológiou.

oneplus-3t-02

Zmena je badateľná aj pri použitom procesore, ktorým je Qualcomm Snapdragon 821 so štvoricou Kryo jadier s pracovnou frekvenciou 2,35 GHz. Tejto výpočtovej jednotke súbežne dopomáha aj masívna 6GB LPDDR4 operačná pamäte RAM a v neposlednom rade aj dvojica interných úložísk (UFS 2.0) s kapacitou 64GB a 128GB. Mierne navýšenie sa dotklo aj batérie, ktorá má teraz kapacitu 3400 mAh, pričom nechýba ani rýchlonabíjanie Dash Charge. Pre nás nepochopiteľným krokom je ponechanie staršieho Androidu 6.0 Marshmallow s nadstavbou OxygenOS.

oneplus-3t-03

Ako jedno z najvýraznejších vylepšení (i keď vylepšenie to nie je až také markantné) môžeme považovať „upgrade“ fotoaparátu, no nie toho hlavného. Najväčšiu zmenu si totiž pripísal 8 MPx selfie snímač, ktorý nahradil 16 MPx selfie fotoaparát Samsung 3P8SP s clonou f/2.0 a veľkosťou pixelov 1 mikrón. Primárny fotoaparát, žiaľ, ostal nezmenený. Má teda rozlíšenie 16 MPx, clonu f/2.0, optickú a elektronickú stabilizáciu obrazu, a rýchle PDAF zaostrovanie.

oneplus-3t-04

Nechýba ani NFC, reverzibilný USB Type-C konektor a DualSIM funkcionalita s kompletnou podporou všetkých LTE frekvencií, podobne ako pri OnePlus 3. Koľko teda bude stáť tento nový „zázrak“? Absolútne minimálne vylepšenia zo strany OnePlus teda vyústili do koncovej ceny 439 eur pre slabšiu verziu, zatiaľ čo najvýkonnejší variant príde na trh s cenovkou 479 eur. Predaj v Európe odštartuje 28. novembra.

Zdroj: OnePlus

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno