Domov Novinky Smartfón HTC Desire 20 Pro bude predstavený 16. júna

Smartfón HTC Desire 20 Pro bude predstavený 16. júna

Zdielať

Už dlho sme nevideli predstavený smartfón od HTC – spoločnosti z Taiwanu, ktorá mala v minulosti mnohé líderstvá. Teraz sa to však má zmeniť a podľa únikov leakera Evana Blassa sa dočkáme už 16. júna.

Spoločnosť HTC je pripravená vydať nový smartfón Desire 20 Pro, pričom na internet unikli nielen predpokladané špecifikácie, ale aj fotky zariadenia. Podľa nich má mať smartfón na zadnej strane štyri snímače fotoaparátov a tiež snímač odtlačkov prstov. To je síce dnes už skôr krok späť, ale veľa čítačiek pod displejom nedosahujú zďaleka tak dobré výsledky ako tie zo zadnej strany smartfónu. Aj to môže byť dôvod, prečo sa pre toto riešenie HTC rozhodla.

Hoci zatiaľ nemožno zistiť, čo všetko ponúka predná strana, zdá sa podľa únikov a očakáva sa, že hornom ľavom rohu bude výrez na predný fotoaparát, pričom podľa uniknutých údajov prednú stranu zaplní 6,5“ Full HD+ LCD displej. Iste, viac by mobilu prospel AMOLED panel, ale nechajme sa prekvapiť a uvidíme, aká bude realita.

Vďaka zoznamu Geekbench vieme, že Desire 20 Pro bude používať procesor Qualcomm Snapdragon 660 alebo 665 doplnenú o 6 GB RAM. Nepôjde teda o top telefón a high-end, ale skôr zástupcu strednej triedy. Tu bude dôležité, ako spoločnosť nastaví cenu a podľa toho sa z telefónu môže stať bestseller, alebo prepadák. Na cene bude rozhodne záležať, najmä pri dnes veľkej, najmä čínskej konkurencii. Pripomeňme, že novopredstavený Desire 20 Pro bude tiež prvý telefón HTC s Android 10.

Zdroj: GSMa

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno