Domov Novinky Slovenský startup chce konkurovať MegaChatu

Slovenský startup chce konkurovať MegaChatu

Zdielať

Keď začiatkom roka 2015 predstavil Kim Dotcom službu MegaChat, chcel podľa vlastných slov ukončiť masový dohľad NSA nad komunikáciou na internete. MegaChat ponúkol neprelomiteľné súkromie pri telefonovaní cez internet priamo v okne internetového prehliadača.

Data search

V reakcii na množstvo odpočúvacích škandálov a úniky súkromných a dôverných informácií, vzniklo v zahraničí aj niekoľko ďalších, u nás menej medializovaných služieb. Z najznámejších sú to CryptoCat, Telegram či Threema. Na druhej strane, najpoužívanejšie chatovacie služby akými sú Facebook chat, Hangouts, Viber, WhatsApp, Skype a SnapChat podľa očakávaní v hodnotení bezpečnosti chatovacích služieb neziskovou organizáciou Electronic Frontier Foundation (EFF) úplne prepadli.

Animalous chat 01Animalous chat 02

Kliknutím na obrázok zobrazíte plný náhľad

Navyše Skype od Microsoftu podľa Wikileaks umožňuje NSA priamy prístup k dátam používateľov a v prípade Facebooku, Európska komisia svojim občanom odporúča zrušenie ich účtov na tejto sociálnej sieti, ak nechcú byť špehovaní. Pre väčšinu ľudí je prechod k alternatívnym zabezpečeným komunikačným službám nepohodlný,  ak však ide o naše súkromie a dôverné informácie, mnohí z nás sú ochotní pristúpiť na kompromisy.

Animalous chat 03Animalous chat 04

Kliknutím na obrázok zobrazíte plný náhľad

Alternatívou z dielne slovenských vývojárov je projekt Animalous.com, ktorý ponúka porovnateľné zabezpečenie, jednoduchšie použitie, pokročilejšie komunikačné funkcie a podstatne vyššiu mieru anonymity.

Five eye

Kým v ostatných službách sa používatelia musia registrovať a vytvoriť si zoznam kontaktov, Animalous nie je potrebné inštalovať, jeho používanie si nevyžaduje registráciu a z bezpečnostných dôvodov si v ňom nemôžete uložiť svoje kontakty.

Security

Komunikácia je šifrovaná na strane používateľov, takže ani samotný prevádzkovateľ služby ju nedokáže rozšifrovať. Aplikáciu je možné používať prostredníctvom prehliadača Google Chrome, Opera, alebo Firefox. Vývoj Animalous-u začal približne v roku 2011 a kým v tom čase na ňom pracoval jediný človek, dnes za jeho vývojom stojí stabilný tím 6 ľudí.

Zdroj: Animalous

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno