Domov Novinky Slováci volajú oveľa viac ako pred rokmi, platia však rovnako

Slováci volajú oveľa viac ako pred rokmi, platia však rovnako

Zdielať

O2Všeobecne platí, že účty za telefón si platia zákazníci mobilných služieb najčastejšie sami. Skôr ako do iných sietí volajú do vlastnej, pričom podľa ich názoru priemerne prevolajú 100 minút a priemerne pošlú 33 textových správ a 2 obrazové. A za to všetko sú v priemere ochotní zaplatiť 21 eur, čo je porovnateľné ako pred rokmi, len pri neporovnateľne vyššom využívaní mobilných služieb spolu s dátovými balíčkami.

Prevažne platí, že účty za telefón si platí každý sám. Deje sa tak až v 79% prípadov. Až 11% respondentov uviedlo, že s platením účtov im pomôže niekto iný, pričom v 6% prípadov im uhradí celú výšku účtu. Samoplatcovia spomedzi malých podnikateľov predstavujú 3% a príspevok od zamestnávateľa na účty za mobilné služby uviedlo 1% respondentov.

Zákazníci mobilných služieb uvádzajú, že do vlastnej siete volajú v 63% prípadoch všetkých volaní. V iných sieťach končí 37% volaní. Každým rokom zákazníci čoraz viac pretelefonujú. Kým v roku 2009 podľa prieskumu prevolali zákazníci 75 minút, v roku 2011 to už bolo 80 minút (medián). Aktuálne volajú mesačne až 100 minút. Všeobecne platí, že z paušálu volajú zákazníci viac ako z predplatených kariet. Kým z predplatených kariet priemerne prevolajú 70 minút mesačne, z paušálu to je až 120 minút.

Ucty

Účty zákazníkom rokmi nenarástli, na telefón podľa ich názoru minú približne rovnako ako pred rokmi. Aktuálne sú zákazníci za mobilné služby ochotní zaplatiť v priemere 21 eur, pričom využívajú viac mobilných služieb ako v predchádzajúcich obdobiach (narástol priemerný počet prevolaných minút, ako aj priemerná dátová prevádzka vplyvom zvýšeného počtu zákazníkov využívajúcich internet v telefóne). V roku 2011 síce uviedli, že platili približne 19 eur, no v roku 2009 to bolo tiež 21 eur.

Dlzka hovoru

Zákazníci, ktorí využívajú posielanie textových a obrazových správ pošlú v priemere 33 SMS správ mesačne. Platí pritom, že z paušálov posielajú viac SMS (36) ako v prípade predplatených kariet (24). Pri odosielaní obrazových správ ide len o 1,9 MMS mesačne, ktoré tiež častejšie posielajú ľudia s paušálom (2,3).

Zdroj: Tlačová správa O2

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno