Domov Novinky Skenery odtlačkov: Galaxy S5 vs. iPhone 5S

Skenery odtlačkov: Galaxy S5 vs. iPhone 5S

Zdielať

iphone-5s-vs-samsung-galaxy-s5Apple debutoval svojím ​​snímačom odtlačkov prstov v septembri roku 2013 spolu s iPhone 5S, čo bol prvý smartfón, ktorý zahŕňal túto technológiu rozpoznávania odtlačkov prstov. Samsung ich nasledoval svojou vlastnou verziou čítačky odtlačkov prstov na smartfóne Galaxy S5, ktorého predaj bude spustený 11. apríla.

Na YouTube sa objavilo video od Tannera Marsha, ktorý porovnáva dotykové ID na iPhone 5s a na nadchádzajúcom Galaxy S5. Zobrazuje sa proces nastavenia rozpoznávania odtlačkov prstov na oboch zariadeniach, porovnávanie niektorých dostupných funkcií. Dva snímače odtlačkov prstov sú úplne odlišné s Apple Touch ID využitím okrúhleho tlačidla domov, ktoré zachytáva nehybný odtlačok prsta, zatiaľ čo snímač Samsung je aktivovaný pomocou prejdenia pohybu.

Apple iPhone 5s používatelia môžu byť oboznámení s nastavením procesu dotykového ID, ktorý zahŕňa umiestnenie každého prsta na domovské tlačidlo viackrát, aby sa zaregistroval odtlačok prsta z niekoľkých uhlov. Nastavenie Samsungu je trochu iné,  zahŕňa viacnásobné prejdenie prsta po domovskom tlačidle.

Prvé správy o návrhu snímača otlačkov prsta Samsungu boli trochu nepresné a video zachytáva niekoľko rovnakých problémov s rozpoznávaním odtlačkov prstov. Marsh berie na vedomie, že má  prejsť priamo nad stredným tlačidlom domov na registráciu odtlačku prsta a popisuje, aké je ťažké použiť scaner na GalaxyS5  jednou rukou.

Zdroj: MacRumors

Zdielať
Predchádzajúci článokLG G2 v kompaktných rozmeroch
Nasledujúci článokIntel predstavil plány svojej spoločnosti
Volám sa Roman. Androidu sa venujem od roku 2009. Môj prvý smartfónom bol HTC Hero, neskôr Sony Ericsson Xperia X10 Mini, Sony Ericsson Xperia Neo V, Samsung Galaxy Ace, Samsung Galaxy S3, LG G3, Note 3, HTC One M7 a momentalne Samsung Galaxy S7. Medzi jednotlivými smartfónmi som mal aj tablet ASUS Transformer TF101 a taktiež Samsung Galaxy Tab 2 a Galaxy Tab 3. Rád pomôžem každému, ak budem vedieť. Písať môžete na môj mail, ktorý je v kontaktoch.

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno