Domov Novinky SilverStone prináša novú počítačovú skriňu Raven

SilverStone prináša novú počítačovú skriňu Raven

Zdielať

SilverStone RV05 01Spoločnosť SilverStone sa rozhodla oživiť svoju rad počítačových skríň Raven, ktoré ponúka inak usporiadaný interiér a to so základnou doskou otočenú o 90 strupňov, čiže s portami smerujúcimi nahor. Ide teda už o piatu verziu v poradí. SilverStone Raven RV05 stavia už dlhé roky na známom dizajne, v rámci ktorého je doska otočená portami nahor, čo so sebou nesie aj preusporiadanie systému chladenia.

Skrine Raven sa tak spoliehajú predovšetkým na spodné ventilátory, ktoré aj v tomto prípade patria do série Air Penetrator, takže je zrejmé, že musia byť vybavené vysokými nohami, aby k týmto ventilátor mohol dobre prúdiť vzduch. To tiež znamená, že sa niekam musia schovať porty a pripojené káble, k čomu poslúži mohutná vrchná plastová nadstavba.

SilverStone sa u svojej novej skrine rozhodol, že ju zbaví všetkých 5,25″ pozícií, ktoré rad používateľov ani nepotrebuje, vďaka čomu sa ušetrilo veľa miesta. Skriňa je vďaka tomu relatívne malá, pretože ponúka priestor len pre základnú dosku (ATX, microATX) a popri tom už len malú šachtu pre dva pevné disky vľavo dole. Za tray sú však ešte dve pozície pre 2,5″ zariadenie, takže tu celkovo máme štyri pozície, čo by malo väčšine používateľov tiež stačiť.

SilverStone RV05 02

Výsledkom je teda malá skriňa, pokiaľ však počítame len kovové šasi a nie plastové nadstavby. S nimi sú celkové rozmery 242×529×498 mm a hmotnosť 7,6 kg. O chladenie sa postarajú dva spomínané ventilátory Air Penetrator o veľkosti 180 mm a potom tu máme vrchnú 120 mm ventilátor. Predné porty majú klasické zloženie dvoch USB 3.0 a dvoch audio.

Zdroj: Tlačová správa SilverStone

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno