Domov Novinky Silný Apple iPhone, Mac výsledky predaja za obdobie Q3

Silný Apple iPhone, Mac výsledky predaja za obdobie Q3

Zdielať

Apple práve oznámil svoje finančné výsledky za obdobie troch mesiacov končiace 28. júna 2014. Počas svojho fiškálneho tretieho kvadrantu roka spoločnosť vytvorila príjmy 37,4 miliardy dolárov a čistý zisk 7,7 miliardy dolárov. Pred rokom údaje o zisku boli 35,3 miliárd dolárov a 6,9 dolárov.

CEO Tim Cook urobil nasledujúce vyhlásenie o výsledkoch: “Tržby boli ovplyvnené silným predajom zariadení iPhone a iMac. Sme nesmierne nadšení z nadchádzajúcich verzií iOS 8 a OS X Yosemite, ako aj z ďalších nových produktov a služieb, ktoré sa už nemôžeme dočkať predstaviť. Apple predal historicky najmenej iPadov.”

V poslednom štvrťroku predala spoločnosť 13,3 milióna kusov tabletov . Toto číslo predstavuje pokles o 9 percent v porovnaní s rovnakým obdobím minulého roka a 19 percent dole z predchádzajúceho štvrťroku.

Apple_predaj01

Vyzerá to tak, že aj Číňania prepadli panike po zariadeniach Apple v tomto roku. V týchto najnovších štvrťročných výsledkov predaj iPhone v krajine vzrástol o 48 percent a počítače Mac o 39 percent, píše agentúra Reuters. Apple CFO povedal tlačovej agentúre, že lowcost smartfóny od spoločností Xiaomi nemali veľký vplyv na predaj Apple iPhone.

Zdroj: hexus

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno