Domov Novinky Siedma generácia ESET Smart Security a ESET NOD32

Siedma generácia ESET Smart Security a ESET NOD32

Zdielať

eset_logo_darkESET pred pár dňami predstavil už ďalšiu, v poradí siedmu generáciu Smart Security 7 a NOD32 Antivirus. Čo prináša sa dočítate v tomto článku.

ESET, líder v proaktívnej ochrane pred internetovými hrozbami s rekordným počtom ocenení VB100, dnes vydáva siedmu generáciu svojich vlajkových produktov ESET Smart Security a ESET NOD32 Antivirus. Nové technologické vlastnosti, vrátane Exploit Blockera, Vulnerability Shieldu a Pokročilej kontroly pamäte a sociálnych médií poskytujú ochranu, ktorá nemá negatívny dopad na výkon systému a je zároveň ľahko použiteľná.

„V ESETe vytvárame riešenia, ktoré používateľom umožňujú užívať si bezpečnejšie technológie. Naše nové produkty si uchovávajú nízky dopad na systém, pre ktorý je ESET známy. Zároveň však vďaka kľúčovým technologickým vylepšeniam ponúkajú lepšiu ochranu pred novým a zatiaľ neobjaveným škodlivým kódom,“ hovorí Palo Luka, technologický riaditeľ ESETu.

Moderní kyberkriminálnici často používajú silno zašifrovaný malware navrhnutý tak, aby sa vyhol detekcii, čím zvyšujú jeho šance na napadnutie prístroja. ESET preto rozšíril svoju detekčnú technológiu tak, aby dokázala pred týmito hrozbami používateľa chrániť. Nová vlastnosť siedmej generácie s názvom Exploit Blocker sa zameriava na proces exploitácie zraniteľnosti aplikácie. Na druhej strane Pokročilá kontrola pamäte je nasadená po tom, čo sa škodlivý kód v systéme už spustil s cieľom nájsť výnimočné vzorky škodlivého kódu, ktoré si iné obranné mechanizmy nevšimli. Tento skener chráni hlavne pred malwarom, ktorý sa snaží detekcii vyhnúť rôznymi technikami obfuskácie.

ESET Smart Security 7:

“Nové technológie v siedmej verzii našich vlajkových produktov sme vyvinuli a implementovali unikátnym spôsobom. Dokážu proaktívne detegovať a blokovať zraniteľnosti ako napríklad februárový PDF exploit CVE-2013-0641, pre svoju popularitu nazvaný aj ako exploit roka. Bol častou súčasťou exploitových balíčkov a extenzívne sa o ňom hovorilo na konferencii BlackHat 2013. Cieľom tejto technológie je taktiež pomáhať riešiť problém cielených útokov, ako napríklad neslávne známe narušenie zabezpečenia bezpečnostnej spoločnosti RSA v roku 2011,” vysvetľuje Juraj Malcho, riaditeľ pre výskum a vývoj spoločnosti ESET.

V priebehu testovacej BETA fázy dokázala Pokročilá kontrola pamäte ešte efektívnejšie detegovať niektoré populárne rodiny škodlivého kódu. Príkladom môže byť Win32/TrojanDownloader.Wauchos, ktorý zabezpečuje, aby sa do už infikovaného systému dodal ďalší škodlivý kód. Taktiež pomohla chrániť pred agresívnymi vzorkami ransomwaru, ktorý zablokuje počítač a od jeho majiteľa následne žiada výkupné.

Kľúčové vylepšenia oboch produktov pomáhajú používateľom detegovať zašifrovaný malware, ktorý môže infikovať ich prístroje. Ich súčasťou je vstavaný čistiaci modul, ktorý odstraňuje nutnosť používať špeciálne čistiace nástroje určené na elimináciu ťažko odstrániteľného malwaru.

NOD32 Antivirus:

Kľúčové technologické vlastnosti siedmej generácie ESET Smart Security a ESET NOD32 Antivirus:

  • Exploit Blocker (v patentovom konaní) – Chráni používateľov pred pokročilými, cielenými a negenerickými malwarovými útokmi. Eliminuje lockscreeny, GPcode trojany a ransomware. Blocker sa zameriava na najprevalentnejšie spôsoby infekcie vrátane útokov na webové prehliadače, PDF čítačky, e-mailových klientov a MS Office.
  • ESET Pokročilá kontrola pamäte a Vulnerability Shield – Zastavuje zložitým spôsobom zašifrované hrozby, ktoré boli vytvorené tak, aby sa vyhli detekcii. Pokročilá kontrola pamäte ja ďalšou časťou niekoľkovrstvového zabezpečenia a tvorí nadstavbu Host-based Intrusion-Prevention systému (HIPS), ktorý monitoruje správanie systému a vykonáva hĺbkové skenovanie pamäte v reálnom čase. Vďaka vylepšenej schopnosti analyzovať rozšifrované súbory priamo v pamäti, dokáže softvér efektívne zabraňovať novým a nepoznaným útokom. Vulnerability Shield poskytuje zase silnú ochranu pri pokusoch exploitovať známe zraniteľnosti siete.

S rastúcim počtom hrozieb šírených sociálnymi médiami prináša siedma generácia produktov aj vylepšenýESET Social Media Scanner (vo verzii 2). Vylepšený produkt chráni používateľove kontá na sociálnych sieťach a taktiež jeho priateľov a kontakty. Okrem skvalitneného skenovania Facebooku ponúka aj ochranu Twittera. Súčasťou aplikácie je Bezpečnostné centrum, ktoré znázorňuje aktuálnu mieru zabezpečenia Facebooku a Twittera a používateľovi navrhuje vykonať zmeny v nastavení súkromia. Všetky vylepšenia sú súčasťou užívateľovho účtu my.eset.com.

Zdroj: Tlačová správa ESET

Zdielať
Predchádzajúci článokSamsung a blokovanie nových smartfónov na SIM kartu
Nasledujúci článokRecenzia: ASUS PadFone 2
Volám sa Roman. Androidu sa venujem od roku 2009. Môj prvý smartfónom bol HTC Hero, neskôr Sony Ericsson Xperia X10 Mini, Sony Ericsson Xperia Neo V, Samsung Galaxy Ace, Samsung Galaxy S3, LG G3, Note 3, HTC One M7 a momentalne Samsung Galaxy S7. Medzi jednotlivými smartfónmi som mal aj tablet ASUS Transformer TF101 a taktiež Samsung Galaxy Tab 2 a Galaxy Tab 3. Rád pomôžem každému, ak budem vedieť. Písať môžete na môj mail, ktorý je v kontaktoch.

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno