Domov Novinky Seagate predstavil 2 TB disk Spinpoint M9T

Seagate predstavil 2 TB disk Spinpoint M9T

Zdielať

seagateSpoločnosť Seagate, ktorá vlastní divíziu Samsungu vyrážajúce pevné disky, si pripravila nový 2,5″ pevný disk Spinpoint M9T, ktorý má kapacitu 2 TB, a to pri hrúbke 9,5 mm.

K dispozícii disky, ktoré majú rovnakú kapacitu, ale ich hrúbka je 15 mm. Okrem toho prichádza aj verzia, ktorá ma kapacitu 1,5 TB. Na mobilný disk sú 2 TB slušná kapacita no spoločnosť Western Digital predstavil disk 6 TB Ultrastar He6, ktorý využíva Hélium, vďaka čomu môže mať viac diskov ako obvykle.

Nový Spinpoint M9T je tedy klasický 2,5″ pevný disk s hrúbkou 9,5 mm, čiže do normálnych notebookov sa určite vtesná, ale aj ultrabookov to bude mať ťažšie. Ale uplatnenie si nájde aj v plochých All-in-One, alebo malých počítačoch. Rozhranie je SATA 6 Gbps a firemné funkcie, ktoré môžme spomenúť sú NoiseGuard a SilentSeek pre tichý chod. Spoločnosť už ohlásila, že novinka je už dostupná, ale cena je zatiaľ neznáma.

Zdroj: Techpowerup

Zdielať
Predchádzajúci článokMicrosoft okresal zoznám kandidátov
Nasledujúci článokADATA uvádza vianočnú limitovanú edíciu diskov HC630
Volám sa Roman. Androidu sa venujem od roku 2009. Môj prvý smartfónom bol HTC Hero, neskôr Sony Ericsson Xperia X10 Mini, Sony Ericsson Xperia Neo V, Samsung Galaxy Ace, Samsung Galaxy S3, LG G3, Note 3, HTC One M7 a momentalne Samsung Galaxy S7. Medzi jednotlivými smartfónmi som mal aj tablet ASUS Transformer TF101 a taktiež Samsung Galaxy Tab 2 a Galaxy Tab 3. Rád pomôžem každému, ak budem vedieť. Písať môžete na môj mail, ktorý je v kontaktoch.

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno