Domov Novinky SandForce SF3700 prinesie SSD s výkonom až 1,8 GB/s

SandForce SF3700 prinesie SSD s výkonom až 1,8 GB/s

Zdielať

LSI_SandForce_SF3700_01SandForce a predovšetkým SF-2281, sú dnes u výrobcov SSD veľmi populárni, avšak ide už o zastaralé čipy, ktoré firma LSI práve nahrádza novú generáciu. Medzi nej patrí i SF3700 sľubujúci podporu rozhraní PCIe a dátovú priepustnosť až 1,8 GB/s.

Je zrejme, že tak vysoká priepustnosť by bola k ničomu, pokiaľ by LSI SandForce SF3700 podporoval iba rozhraní SATA 6 Gbps, jeho teoretická priepustnosť končí na 600 MB/s. Vďaka rozhraniu PCI Express, konkrétnej verzie 2.0 sa štyrmi linkami, preto môže byť priepustnosť tak vysoká. Otázkou tak je, akých reálnych rýchlostí sa nakoniec dočkáme v koncových produktoch, pretože tie môžu vďaka SF3700 využívať jak SATA 6 Gbps, tak PCIe.

LSI SandForce SF3700 sa tak môže uplatniť u SSD v podobe kariet formátu M.2, pričom podporovane budu protokoly AHCI a rovnako NVMe. NVMe je protokol, ktorý bol vyvinutý na mieru potrebám SSD, čiže tie už nemusia využívať AHCI určené pre klasické pevné disky. Odmenou má byť zníženie latencie a celkové zvýšenie výkonu.

Ďalej tu mame Optimized DuraWrite Data Reduction čiže funkcie pre predlženie, či skôr maximalizáciu životnosti buniek v pamäti NAND Flash i s využitím redukcii nutných mazacích/zapisovacích cyklov na minimum. SHIELD Error Correction je ďalšia funkcia pre ochranu dát kontrolujúci ich paritu s využitím adaptivného ECC.

SF3700 ďalej podporuje Enhanced RAISE Technology (Redundant Array of Independent Silicon Element), čo je alternatíva ku známejšiemu RAID, ktorá ponúka funkcie ochrany dát, ktoré boli vyvinuté špeciálne pre SSD a ich pamäťovou architektúrou. Umožní tak s využitím redundancie dát pracovať i s jedným SSD. A potom nesmie chýbať ani podpora šifrovaní, a to v tomto prípade Dual AES-256, čiže dvojité šifrovanie, ktoré je samozrejme implementované hardwarovo, totiž nebude zaťažovať hlavný procesor. Maximálna kapacita, ktoru SF3700 zvládne,sú 2 TB s využitím 9-kanálového rozhrania ONFI-3/Toggle-2.

LSI si momentálne chystá referenčný modely SSD s SF3700, ktoré budu využívať pamäti NAND Flash od firiem Micron, SanDisk a Toshiba. Lenže firmy ADATA, Avant a Kingston na nič nečakajú a už pripravujú koncové produkty založené na rozhraniach SATA a PCIe. To ale neznamená, že už sú za rohom. LSI v tejto dobe iba rozosiela vzorky nového kontroleru a veľké série začne dodávať niekedy v prvej polovici budúceho roka.

Zdroj: Techpowerup

Zdielať
Predchádzajúci článokQuickfire TK Stealth: mechanická klávesnica pre skúsených
Nasledujúci článokO2 pridáva špeciálny 150€ bonus za prenos čísla
Volám sa Roman. Androidu sa venujem od roku 2009. Môj prvý smartfónom bol HTC Hero, neskôr Sony Ericsson Xperia X10 Mini, Sony Ericsson Xperia Neo V, Samsung Galaxy Ace, Samsung Galaxy S3, LG G3, Note 3, HTC One M7 a momentalne Samsung Galaxy S7. Medzi jednotlivými smartfónmi som mal aj tablet ASUS Transformer TF101 a taktiež Samsung Galaxy Tab 2 a Galaxy Tab 3. Rád pomôžem každému, ak budem vedieť. Písať môžete na môj mail, ktorý je v kontaktoch.

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno