Domov Novinky Samsung zrýchľuje prenos dát cez Wi-Fi až na 4,6 Gbps

Samsung zrýchľuje prenos dát cez Wi-Fi až na 4,6 Gbps

Zdielať

Internet 1Samsung vyvíja vlastnú 60 GHz Wi-Fi technológiu, ktorá umožní prenos dát rýchlosťou až 4,6 Gbps (575 MB/s), teda päťnásobok aktuálnej maximálnej rýchlosti (866 Mbps, resp. 108 MB/s) dosiahnuteľnú s existujúcimi zariadeniami spotrebnej elektroniky. Napríklad prenos filmu s veľkosťou 1 GB medzi dvoma zariadeniami bude trvať menej ako tri sekundy a nekomprimované video s vysokým rozlíšením pôjde jednoducho streamovať z mobilných zariadení do televízora v reálnom čase a bez akéhokoľvek oneskorenia.

Na rozdiel od súčasných 2,4 GHz a 5 GHz Wi-Fi technológií udržiava 60 GHz Wi-Fi technológia so štandardom 802.11 ad, ktorú vyvinula spoločnosť Samsung, maximálnu rýchlosť tým, že eliminuje medzikanálovú interferenciu, bez ohľadu na počet zariadení na rovnakej sieti. Odstraňuje tak rozdiel medzi teoretickými a skutočnými rýchlosťami a v porovnaní s 2,4 GHz a 5 GHz technológiou vykazuje viac ako 10-krát vyššiu reálnu rýchlosť. Rovnako ako v prípade 2,4 GHz a 5 GHz spektra je 60 GHz vlnové spektrum nelicencovaným pásmom po celom svete. Jeho komercializácia sa očakáva už v budúcom roku.

Až do teraz existovali značné problémy s komerčným prijatím 60 GHz Wi-Fi technológie, pretože milimetrové vlny, ktoré sa šíria v priamom smere, majú slabú schopnosť prieniku a sú náchylné k vybočeniu, čo má za následok zlý signál a obmedzený prenos dát. Vďaka využitiu okrúhleho tvaru milimetrových vĺn, vysoko výkonným moderným technológiám a vďaka vývoju antény so širokým pokrytím, ktorá lúč vysiela, je možné úspešne dosiahnuť najvyššiu možnú kvalitu v podobe komerčne použiteľnej 60 GHz Wi-Fi technológie.

Zdroj: Tlačová správa Samsung

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno