Domov Novinky Samsung zdokonaľuje Knox a reaguje na potreby trhu

Samsung zdokonaľuje Knox a reaguje na potreby trhu

Zdielať

Samsung-LogoSpoločnosť Samsung predstavuje Knox 2.0, vylepšenú platformu, ktorá je zabezpečeným mobilným riešením poskytujúcim pokročilú ochranu dát a súkromia pre podnikových používateľov. Nové funkcie ešte viac podporujú IT oddelenia pri implementácii a správe firemnej stratégie Bring Your Own Device (BYOD).

Od októbra 2013, kedy bol prvýkrát dostupný na trhu, predal Samsung vyše 25 miliónov zariadení s možnosťou jeho využitia. Dnes má cez 1 milión aktívnych používateľov. V priemere 210 000 zariadení s Knox je aktivovaných za mesiac, čo je asi 7 000 zariadení každý deň. Knox 2.0 ponúka množstvo kľúčových bezpečnostných vylepšení jadra platformy. Lepšie zabezpečuje integritu zariadení od jadra až po aplikácie.

Knox 2.0 poskytuje používateľom rozšírené funkcie, ako je podpora väčšiny Android aplikácií z Google Play Store. Nie je preto nutný proces „wrapping“ aplikácií tretích strán. Taktiež podporuje konfigurácie politík SE Android pre kontajnery tretích strán, ako napríklad zabezpečený kontajner od Good, SafeZone od FIXME alebo AppConnect od MobileIron, takže kontajnery od tretích strán majú rovnakú úroveň hardvérovej ochrany ako kontajner Knox.

Okrem toho podporuje duálny APN, čím je možné oddeliť spoplatnenie využitých dát z podnikových aplikácií od dát z osobných aplikácií. Deje sa tak priradením iného APN pre prenos dát z firemného kontajnera, ktorý prevádzkuje iba schválené podnikové aplikácie. Na základe duálneho APN umožňuje samostatne účtovať osobné a podnikové dáta prostredníctvom fakturácie mobilného operátora. Táto funkcia odstraňuje jednu z najväčších prekážok prechodu na programy BYOD, a tak umožňuje zamestnancom používať svoje osobné mobilné zariadenia v práci.

Nové funkcie Knox 2.0 budú k dispozícii v 2. štvrťroku 2014. Používatelia predchádzajúcej generácie platformy budú môcť prejsť na verziu 2.0 po inovácii na KitKat. Knox 2.0 bude tiež predinštalovaný na novo uvedenom zariadení Samsung Galaxy S5.

Zdroj: Tlačová správa Samsung

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno