Domov Novinky Samsung začne masovú výrobu 10 nm čipov budúci rok

Samsung začne masovú výrobu 10 nm čipov budúci rok

Zdielať

Samsung je významným hráčom na trhu s polovodičmi a v poslednom období sa mu darí aj na poli SoC čipsetov. Dôkazom je aj výkonný čip Exynos 7420, ktorý nájdeme vo vlajkových lodiach S6 a S6 Edge. Výkonovo sa nie len vyrovná konkurencii, v čase uvedenia ju v niektorých prípadoch dokázal aj prekonať. Vyrobené sú pokročilou 14 nm FinFET technológiou, ktorá budúci rok dostane nástupcu.

wafer samsung

Nový 10 nm FinFET výrobný proces by mohol spoločnosť vystreliť výrazne do popredia, aspoň čo sa týka výkonu. Na prebiehajúcej medzinárodnej konferencií ISSCC dokonca demonštroval túto technológiu a priniesol na ukážu 300 mm FinFET wafer, ktorý je vyrobený už novou 10 nm technológiou. Tieto čipy by sa vďaka svojmu výkonu mohli objaviť nie len v najlepších smartfónoch, ale aj v sieťových prvkoch, datacentrách a v niektorých náročnejších nositeľných zariadeniach.

Táto technológia demonštruje, aký výrazný náskok má Samsung oproti konkurencií. Spolu s TSMC pripravujú novú technológiu 10 nm FinFET, zatiaľ čo nový čip pre nasledujúci iPhone vyrobený 16 nm technológiou sa až na budúci mesiac dostane do masovej výroby. Uvidíme, ako spoločnosť dokáže využiť náskok a sme zvedaví, čo bude ďalej, keď nastavene čas vymeniť kremíkový základ za niečo nové a inovatívne.

Zdroj: Gizmochina.com

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno