Domov Novinky Samsung uvedie TV SDK na báze Tizen

Samsung uvedie TV SDK na báze Tizen

Zdielať

Samsung LogoSamsung Electronics plánuje uviesť prvý Software Development Kit (SDK), ktorý umožňuje vyvíjať aplikácie pre televízory s operačným systémom Tizen. Nový vývojársky balíček podporuje štandard HTML5 prostredníctvom rámca nazývaného Caph. 

Samsung TV SDK Beta založený na Tizen bude k dispozícii začiatkom júla v nadväznosti na konferenciu pre vývojárov Tizen Developer Conference, ktorá sa koná v San Franciscu 2. – 4. júna 2014.Nový SDK od spoločnosti Samsung znamená prvý pokus v rámci tohto odvetvia o výrazné zlepšenie vývojárskeho ekosystému tým, že ponúka nové technológie, ako je rozhranie pre vývoj virtuálnych TV aplikácií.

Vývojári teraz môžu prakticky vidieť všetky potrebné funkcie televízora bez jeho fyzickej prítomnosti. Tiež majú s novou funkciou ladenia možnosť meniť kód na svojich počítačoch, zatiaľ čo v minulosti sa museli pripojiť priamo k televízoru, aby chyby aplikácie mohli opraviť.

Vďaka stále dokonalejším efektom animácie a dizajnu predstavuje Samsung TV SDK Beta založený na Tizen tiež rôzne scenáre vrátane Smart Interaction, ktorý umožňuje ovládať TV jednoduchými gestami a hlasovými povelmi, a multi-screen, ktorý môže byť použitý na prepojenie televízora s rôznymi zariadeniami, vrátane mobilných a nositeľných.

Uvedenie Samsung TV SDK založeného na Tizen predstavuje ďalší krok v úsilí spoločnosti Samsung podporovať inovácie v komunite vývojárov a umožniť úplnú flexibilitu pri tvorbe užívateľského prostredia. Samsung bude aj naďalej aktívne spolupracovať s Tizen, aby vývojárom a operátorom umožnil rozšíriť ich dosah na ďalšie pripojené zariadenia.

Samsung TV SDK založený na Tizen bude možné stiahnuť od júla 2014 na webových stránkach Samsung Developers Forum: www.samsungdforum.com.

Zdroj: Tlačová správa Samsung

Zdielať
Predchádzajúci článokWindows 8.1 s Bing predsa len bude, ale nie zadarmo
Nasledujúci článokLG predstavuje klimatizáciu Artcool Stylist
Volám sa Roman. Androidu sa venujem od roku 2009. Môj prvý smartfónom bol HTC Hero, neskôr Sony Ericsson Xperia X10 Mini, Sony Ericsson Xperia Neo V, Samsung Galaxy Ace, Samsung Galaxy S3, LG G3, Note 3, HTC One M7 a momentalne Samsung Galaxy S7. Medzi jednotlivými smartfónmi som mal aj tablet ASUS Transformer TF101 a taktiež Samsung Galaxy Tab 2 a Galaxy Tab 3. Rád pomôžem každému, ak budem vedieť. Písať môžete na môj mail, ktorý je v kontaktoch.

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno