Domov Novinky Samsung: Technologické novinky pre LTE siete

Samsung: Technologické novinky pre LTE siete

Zdielať

Samsung LogoTechnologické novinky predstavované pod heslom „Evolutions in Carrier Aggregation” zahŕňajú extrémne rýchle dátové prenosy, inovatívne technológie a rozličné scenáre využitia technológie agregácie pásma.

Spoločnosť Samsung predstavuje na veľtrhu MWC svoje posledné novinky v oblasti agregácie pásma (Carrier Aggregation – CA), čo je technológia, ktorú využívajú siete LTE–Advanced. Tie prinášajú výrazné zvýšenie rýchlosti mobilného prenosu dát, vyšší výkon na okrajoch buniek, veľké pokrytie s vysokou schopnosťou odbavenie dát a lepšie fungovanie tzv. heterogénnych sietí (HetNet).

V prvej fáze Samsung prakticky predvedie technológiu „3Band CA“ spájajúcu tri pásma so šírkou 20 MHz. Vďaka trojpásmovej agregácii je možné dosiahnuť maximálnu prenosovú rýchlosť až 450 Mbps, čo je trikrát viac ako pri použití jedného pásma so šírkou 20 MHz.

V spolupráci s poprednými kórejskými operátormi Samsung tiež prakticky predstaví pripravenú sieť na komerčné nasadenie podporujúcu prenos dát maximálnou rýchlosťou 300 Mbps, čo je dosiahnuté agregáciou dvoch pásiem so šírkou 20 MHz. Spoločnosť Samsung je presvedčená, že tieto technológie ponúknu používateľom mobilných sietí, vďaka doteraz neobyčajnej rýchlosti prenosu dát, aj kvalitnejší užívateľský zážitok.

Samsung taktiež chystá praktickú ukážku technológie „Smart CA“, čo je unikátne riešenie spoločnosti Samsung pre agregáciu pásma. Na základe prvých skúseností z komerčného nasadenia CA na kórejskom trhu Samsung zistil, že medzi pokrytím primárnej a sekundárnej frekvencie existujú výrazné rozdiely, čo bráni tomu, aby zariadenia používateľov dokázali plne využiť výhody ponúkaných agregáciou pásma.

Zdroj: Tlačová správa Samsung

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno