Domov Novinky Samsung SSD 840 EVO s kapacitou 1 TB

Samsung SSD 840 EVO s kapacitou 1 TB

Zdielať

Samsung SSD 840 EVOSpoločnosť Samsung sa stal len nedávno obľúbeným na trhu medzi SSD a to vďaka svojej priaznivej cene a slušnému výkonu. Zatracovaný je Samsung pre spôsob akým sa k tejto obľube dostal. Teraz sa sním stretneme taktiež ako SSD v podobe mSATA.

SSD 840 EVO dosahuje takýto výkon vďaka TurboWrite, čo je vyrovnávacia pamäť zložená z rýchlych NAND Flash s bunkami SLC. Hlavnú pamäť tvorí čip NAND Flash s bunkami TLC, okolo ktorých je toľko diskutovaná otázka životnosti a spoľahlivosti.

Teraz tu máme 840 EVO mSATA, čiže novú verziu tohto dobré známeho SSD (840 EVO), ktoré sa hodí do základných doskiek, alebo mobilných doskiek s týmto rozhraním. Táto novinka je postavená na 128 gigabitových pamätiach NAND Flash vyrobených 14 nm procesom. Podľa označenia by malo isť rovno o 3bit/cell, čiže verzia TLC rovnako ako v 2,5 palcových modelov.

Samsung SSD 840 EVO-2
Tieto pamäte sú na obrázku SSD umiestnené v pravo. Vľavo potom máme väčší 400 MHz kontroler Samsung MEX založený na architektúre ARM a nad ním máme čip, jeho označenie jasne ukazuje na SLC a to s kapacitou 8 Gb. Samsung 840 EVO mSATA má v podstate rovnako podobnú výbavu ako 2,5 palcová verzia, vďaka ktorej môže ponúknuť prenosovú rýchlosť 540 MB/s pri čítaní a 520 MB/s pri zapisovaní. K dispozícii sú verzie s kapacitou 120 GB, 250 GB, 500 GB a 1 TB.

Zdroj: Engadget

Zdielať
Predchádzajúci článokGoogle zverejnil TOP 14 najlepších aplikácii za rok 2013
Nasledujúci článokSamsung Galaxy J oficiálne v Taiwane
Volám sa Roman. Androidu sa venujem od roku 2009. Môj prvý smartfónom bol HTC Hero, neskôr Sony Ericsson Xperia X10 Mini, Sony Ericsson Xperia Neo V, Samsung Galaxy Ace, Samsung Galaxy S3, LG G3, Note 3, HTC One M7 a momentalne Samsung Galaxy S7. Medzi jednotlivými smartfónmi som mal aj tablet ASUS Transformer TF101 a taktiež Samsung Galaxy Tab 2 a Galaxy Tab 3. Rád pomôžem každému, ak budem vedieť. Písať môžete na môj mail, ktorý je v kontaktoch.

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno