Domov Novinky Samsung sa na CES 2014 stal partnerom BMW

Samsung sa na CES 2014 stal partnerom BMW

Zdielať

Samsung-ELECTRONICS1Spoločnosť Samsung Electronics uzavrela partnerstvo so spoločnosťami BMW, Trek Bikes, Kidrobot a 3D Systems a vo svojom stánku na veľtrhu spotrebnej elektroniky CES 2014 v Las Vegas predstavila novú Galaxy Experience zónu.

BMW – Samsung Galaxy Gear s BMW i

BMW i3, prvý plne elektricky poháňaný automobil na svete, je vybavený integrovanou SIM kartou, čo vodičom umožňuje prístup k vozidlu odkiaľkoľvek a kedykoľvek. Využitím BMW iRemote aplikácie môžu vodiči zdieľať informácie s vozidlom priamo prostredníctvom svojho mobilného zariadenia, a tým využívať funkcie ako napríklad kontrola životnosti batérie, vzdialenosť dojazdu, môžu skontrolovať, či sú okná otvorené alebo zatvorené a nastaviť si teplotu vo vozidle na diaľku.

Galaxy Gear and BMW i3 (1)

Samsung tak rozšíril využitie inteligentných telefónov pre vodičov, nakoľko vďaka Samsung Galaxy Gear budú mať aktuálne informácie a prístup k svojmu vozidlu vždy pri ruke, na svojom zápästí. Potom si môžu jednoducho prezerať všetky informácie o vozidle na hodinkách.

Samsung Galaxy Gear s aplikáciou BMW iRemote poskytne používateľom dôležité informácie o nabíjaní a stave vozidla, vrátane:

  • Stavu nabitia batérie a aktuálneho dojazdu vozidla BMW i3.
  • Stave otvorených alebo zatvorených dverí, okien či strešného okna.
  • Požadovaných servisných služieb.

Galaxy Gear and BMW i3 (3)

Okrem týchto informácií si vodiči pred tým, než sa usadia do vozidla, môžu nastaviť teplotu v interiéri. Navyše môžu aktivovať funkciu „Send to car“ (Odoslať do auta) s funkciou S Voice na zariadení a pred sadnutím si do vozidla poslať do navigačného panela cieľovú adresu. Ihneď, ako sa vodič usadí, bude vozidlo okamžite pripravené vyjsť.

Trek Bikes – lepšia zábava na bicykli

Spoločnosti Samsung sa spojila so spoločnosťou Trek Bikes, výrobcom špičkových bicyklov a prvotriedneho cyklistického vybavenia, aby spoločne prepojili cyklistické zážitky s výkonnými smartfón technológiami.

Trek vytvoril dva koncepty bicyklov, aby znázornil hneď niekoľko možností pre integráciu smartfónu a samotného bicykla, ktoré prinášajú niekoľko výhod pre cyklistov:

Samsung-Trek-Bike-CES-2014

• Pri šliapaní na bicykli sa nabíja smartfón Samsung Galaxy Note 3, čo umožňuje cyklistom vychutnať si dlhé vychádzky na bicykli bez toho, aby sa museli starať o to, kde si dobijú svoj smartfón.
• Prostredníctvom smartfónu, ktorý sa jednoducho namontuje na riadidlá alebo hodiniek, ktoré majú jazdci na zápästí, je možné vďaka bezdrôtovému pripojeniu snímača k bicyklu sledovať osobné údaje, ako sú rýchlosť či prejdená vzdialenosť.

Kidrobot – Technológia a street art dizajn

Spoločnosti Samsung a Kidrobot, svetový tvorca a predajcu limitovaných edícií umeleckých hračiek, značkového oblečenia a lifestylových doplnkov, sa spojili, aby navrhli jedinečné figúrky inšpirované mobilnými zariadeniami. Mobilná technológia sa stáva čoraz dôležitejšou platformou pre sebavyjadrenie, či už cez mobilné príslušenstvo, kreatívne aplikácie, alebo digitálny dizajn samotného zariadenia.

Zdroj: Tlačová správa Samsung

Zdielať
Predchádzajúci článokAMD a BlueStacks ponúka Android do PC s Windows
Nasledujúci článokUnikli obrázky novej verzie Samsung TouchWiz UI
Volám sa Roman. Androidu sa venujem od roku 2009. Môj prvý smartfónom bol HTC Hero, neskôr Sony Ericsson Xperia X10 Mini, Sony Ericsson Xperia Neo V, Samsung Galaxy Ace, Samsung Galaxy S3, LG G3, Note 3, HTC One M7 a momentalne Samsung Galaxy S7. Medzi jednotlivými smartfónmi som mal aj tablet ASUS Transformer TF101 a taktiež Samsung Galaxy Tab 2 a Galaxy Tab 3. Rád pomôžem každému, ak budem vedieť. Písať môžete na môj mail, ktorý je v kontaktoch.

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno