Domov Novinky Samsung rozširuje kompatibilitu hodiniek Galaxy Gear

Samsung rozširuje kompatibilitu hodiniek Galaxy Gear

Zdielať

Samsung_Galaxy_Gear_02Samsung oznámil, že s hodinkami Galaxy Gear, ktoré sú premysleným doplnkom mobilného telefónu, sú kompatibilné aj ďalšie zariadenia Samsung, nielen novinka Note 3. Po aktualizácii príslušných zariadení na operačný systém Android 4.3 (Jelly Bean) je teraz možné Galaxy Gear využívať tiež s prístrojmi Galaxy SIII, S4 a Note 2, a tak si ešte viac uľahčiť a spríjemniť mobilnú komunikáciu.

Ponúkne tak väčšiu slobodu a flexibilitu aj majiteľom Samsung Galaxy S III, Galaxy S4, Note 2 a ďalších. Prostredníctvom samostatnej softvérovej ​​aktualizácie, ktorej distribúcia bude na Slovensku postupne prebiehať od decembra 2013, rozšíri Samsung kompatibilitu hodiniek Galaxy Gear aj na ďalšie zariadenia radu Galaxy vrátane Galaxy S4 mini, Galaxy S4 Active, Mega 5.8 (nie je v SR oficiálne distribuovaný), Mega 6.3 a Samsung Galaxy S4 zoom. Rozvrh softvérovej aktualizácie sa bude pre jednotlivé zariadenia v jednotlivých krajinách aj u jednotlivých mobilných operátorov líšiť.

 „Rozšírenie kompatibility hodiniek Galaxy Gear na ďalšie zariadenia Galaxy je v súlade s naším odhodlaním ponúkať spotrebiteľom stále bohatšie mobilné zážitky,“ uviedol JK Shin, generálny riaditeľ a prezident divízie IT & Mobile spoločnosti Samsung Electronics a dodal: „Spoločnosť Samsung sa neustále usiluje o to, aby prístroje radu GALAXY ponúkali bohatšie užívateľské zážitky a vnášali do mobilného života používateľov nové možnosti. Hodinky Samsung Galaxy Gear poskytnú používateľom inteligentnú slobodu.“

Samsung Galaxy Gear

Majitelia, ktorí majú Galaxy Gear a zároveň aj mobilné zariadenia Galaxy S4, Galaxy S III alebo Note 2 budú môcť plne využívať vlastnosti hodiniek – napríklad jednoducho volať a prijímať prichádzajúce hovory či jednoduchým letmým pohľadom kontrolovať prichádzajúce správy aj oznámenia. Ak si chce používateľ prezrieť správu detailnejšie, stačí uchopiť telefón do ruky a funkcia Smart Relay okamžite zobrazí celý obsah danej správy. Vo virtuálnom obchode Samsung Apps nájdu používatelia aj aplikácie, ktoré im prostredníctvom Galaxy Gear umožnia prístup k sociálnym sieťam.

S 1,9 Mpix fotoaparátom môžu používatelia fotiť alebo natáčať videá. Fotografie sa potom automaticky ukladajú do galérie v telefóne. Vyskúšať môžu tiež predinštalovanú aplikáciu Merač krokov, alebo hodinky používať na ovládanie hudby prehrávanej na telefóne. Zariadenie samozrejme funguje aj ako hodinky. Vyberať je možné z 10 rôznych vzhľadov ciferníka a ďalšie varianty zobrazenia sa dajú stiahnuť cez Samsung Apps.

Android 4.3 (Jelly Bean)

Zariadenia Samsung Galaxy S4, Galaxy S III a Note 2 budú aktualizované na operačný systém Android 4.3 (Jelly Bean) postupne do konca roka. V prípade Galaxy S III a Note 2 ponúknu nové funkcie jednoduchšie vkladanie textu, aktualizovanú grafiku a multimédiá a tiež nové aktualizácie funkcií a aplikácií spoločnosti Samsung, napr.:

  • Samsung Knox, bezpečné a komplexné mobilné riešenie pre podniky a spotrebiteľov. (3G verzia Galaxy S III bude vybavená technológiou Samsung Knox so zabezpečenou platformou iba vo vybraných krajinách).
  • Funkcia Smart Switch pre hladký prenos obsahu z iných smartfónov do zariadenia Samsung.
  • Funkcia HomeSync pre bezpečné ukladanie, zdieľanie a prehrávanie obsahu, nech ste kdekoľvek.
  • Funkcia Group Play 2.5 s podporou zdieľania videa.

Zdroj: Tlačová správa Samsung

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno