Domov Novinky Samsung rozmýšľa nad cenou Gear 2

Samsung rozmýšľa nad cenou Gear 2

Zdielať

SmartwatchSamsung Electronics premýšľa nad cenovom rozpätí jeho čoskoro predstavením ďalšej generácii inteligentných hodiniek. Podľa miestnych zdrojov už v pondelok elektronický gigant pravdepodobne predstaví nové smartwatch budúcej generácie s pravdepodobným názvom Galaxy Gear 2 na MWC v Barcelone.

Galaxy Gear bol predstavený v minulom roku, no nepodarilo sa spoločnosti Samsung osloviť záujmy masy spotrebiteľov. Podľa niektorých neujal pre jeho vysokú cenovú kategóriu. Po predstavení Galaxy Gear bola cena stanovená na 396.000 won (369 dolárov) od svojho uvedenia na trh sa cena výrazne znížila pred Vianocami o približne 50 eur, ale teraz cena zodpovedá cenám smartfónu nízkej triedy.

Najväčší svetový výrobca elektroniky z príjmov začal predávať hodinky v zľave 100.000 wonov počnúc koncom minulého roka kvôli nižším predajom ako očakávali. V zahraničí je to podobne ako napríklad v Indii cena bola znížená o 30 percent.

Hovorca spoločnosti Samsung povedal, že produkt nepredával priamo, ale prostredníctvom telekomunikácií a maloobchodníkov, alebo ich partnerov, ktorí určovali koncové ceny. Zahraničný analytik predpovedá, že pripravované Apple smartwatch bude stáť okolo 299 dolárov, čo je podstatne lacnejšie ako konkurenčný Samsung na začiatku. Aj napriek veľkej zľave sú Gear stále drahšie oproti hodinkám Sony SmartWatch 2.

Vývoj ceny podľa heureka.sk:
– Samsung Galaxy Gear

Graf ceny produktu SAMSUNG Galaxy Gear V7000 poskytuje server Heureka.sk

– Sony SMartWatch 2

Graf ceny produktu Sony SmartWatch SW2 poskytuje server Heureka.sk

Zdroj: Zdnet

Zdielať
Predchádzajúci článokSony Xperia D6503 Sirius ďalší únik foto rozhrania
Nasledujúci článokSamsung a Swarovski: Exkluzívny obal pre Galaxy Note 3
Volám sa Roman. Androidu sa venujem od roku 2009. Môj prvý smartfónom bol HTC Hero, neskôr Sony Ericsson Xperia X10 Mini, Sony Ericsson Xperia Neo V, Samsung Galaxy Ace, Samsung Galaxy S3, LG G3, Note 3, HTC One M7 a momentalne Samsung Galaxy S7. Medzi jednotlivými smartfónmi som mal aj tablet ASUS Transformer TF101 a taktiež Samsung Galaxy Tab 2 a Galaxy Tab 3. Rád pomôžem každému, ak budem vedieť. Písať môžete na môj mail, ktorý je v kontaktoch.

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno