Domov Novinky Samsung prináša prenosný SSD

Samsung prináša prenosný SSD

Zdielať

Dnes sú už bežné prenosné pevné disky, ktoré fungujú na klasických rotujúcich platniach. Novšie podporujú celkom slušné rýchlosti, avšak nedosahujú rýchlosť pamäťových čipov, ktoré sú v SSD a práve to chce zmeniť Samsung, ktorý uviedol svoj prvý prenosný SSD disk, ktorý si jednoducho pripojíte k PC pomocou USB kábla. Prenosný disk Samsung Portable SSD T1 ponúkne kapacitu 250, 500, alebo 1000 GB v malom tele, porovnateľné s veľkosťou smartfónu.

Ponúka pritom až 4× väčšiu odolnosť pri nárazoch a 40× väčšiu pri vibráciách ako pri klasických diskoch. Rýchlosť výrobca udáva až do 450 Mbps, čo sa podarilo vďaka technológii TurboCache, ktorá najprv ukladá údaje do malej rýchlej cache pamäte a až potom ich uloží do pamäťových čipov, ktoré sú založené na 3D V-NAND technológií, čo umožňuje zvýšiť hustotu pamäťových buniek a zvýšiť rýchlosť disku.

samsung ssd portable

Disk ponúka aj 256 bitové AES šifrovanie údajov, vďaka ktorému budú vaše údaje v bezpečí. Disk podporuje rozhranie USB 2.0, ako aj novší rýchlejší typ USB 3.0, celkové rozmery sú 71×53×9,6 mm a hmotnosť len 30 gramov. Cena štartuje na 180 dolároch, resp. eurách.

Zdroj: Samsung

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno