Domov Novinky Samsung Premium House – inšpirácia pre domácnosť budúcnosti

Samsung Premium House – inšpirácia pre domácnosť budúcnosti

Zdielať

Samsung_IFA_2013_01Samsung popredná svetová spoločnosť v oblasti inovácie digitálnych spotrebičov, dnes na berlínskom veľtrhu IFA 2013 otvorila Samsung Premium House – špeciálne navrhnutý ukážkový koncept domácnosti budúcnosti.

Výsledkom exkluzívnej spolupráce spoločnosti Samsung so špičkovými firmami B&B Italia a Arclinea, pôsobiacimi v oblasti dizajnu a nábytkárstva, je jedinečný koncept domácnosti budúcnosti, ktorý sa nesie v znamení inovácií a nadčasového dizajnu.

Samsung Premium House ponúkne návštevníkom príležitosť prakticky sa zoznámiť s luxusnou, špičkovo vybavenou a plne funkčnou domácnosťou vrátane kuchyne, obývacej izby a práčovne. Jednotlivé miestnosti Samsung Premium House boli navrhnuté a vybavené v spolupráci s poprednými firmami zaoberajúcimi sa nábytkovým návrhárstvom B&B Italia a Arclinea. Nechýbajú tu ani najnovšie spotrebiče pre domácnosť od spoločnosti Samsung, ktoré umožnia návštevníkom zoznámiť sa v praxi s najnovšími funkciami aj dizajnom prístrojov pre domácnosť a kuchyňu.

„Spotrebitelia dnes žiadajú viac ako len priestor, v ktorom budú žiť. Túžia po tom, aby na svoju domácnosť mohli byť skutočne pyšní a aby v nej radi trávili čas,“ uviedol Boo-Keun Yoon, prezident a generálny riaditeľ divízie Consumer Electronics spoločnosti Samsung Electronics Co., Ltd. „Samsung našiel dokonalú rovnováhu medzi vybavením domácnosti spotrebičmi a dizajnom, ktorý spotrebiteľa inšpiruje k príjemnejšiemu životu. Prichádzame s novým poňatím domácnosti, ponúkame nové koncepčné riešenia a nastoľujeme tak úplne nové trendy v oblasti technických inovácií i dizajnu,“ dodal Boo-Keun Yoon.

Samsung Premium House nájdu návštevníci veľtrhu v stánku Samsung Digital Appliances v hale č. 5.1. Táto ukážková koncepčná domácnosť má celkovú rozlohu 272 m2 a jej súčasťou je kuchyňa, obývacia izba, jedáleň a práčovňa. Jednotlivé miestnosti sú vybavené najnovšími chladničkami, rúrami s technológiou duálneho pečenia, mikrovlnnými rúrami, klimatizačnou jednotkou, čističkou vzduchu, vysávačom a práčkami značky Samsung. Vytvoriť skutočne dokonalú domácnosť, v ktorej sa spotrebiče snúbia s jedinečným dizajnom, pomohla spolupráca s firmami B&B Italia a Arclinea, ktoré navrhli interiéry obývacej izby a kuchyne.

Samsung_IFA_2013_02

„Elektronické prístroje boli kedysi považované za samostatné zariadenia, v dnešnej dobe sa ale stále viac stávajú súčasťou domácnosti a ovplyvňujú spôsob, akým interiér domácností vytvárame a navrhujeme,“ uviedol Giorgio Busnelli, predseda spoločnosti B&B Italia, a dodal: „V budúcnosti sa budeme stále častejšie stretávať s domácimi spotrebičmi, ktoré budú priamo súčasťou nábytku.“

„Krásny dizajn v dnešnej dobe už nestačí,“ uviedol Silvio Fortuna, generálny riaditeľ spoločnosti Arclinea. „Našou úlohou je prichádzať s dizajnom, ktorý bude zároveň aj funkčný a ponúkne každému príjemné miesto pre život. V tomto prístupe sme so spoločnosťou Samsung zajedno a tešíme sa na to, že v budúcnosti budeme spotrebiteľom môcť spoločne ponúknuť nové a nevšedné poňatie domácnosti,“ doplnil Silvio Fortuna.

V ukážkovej domácnosti, ktorá predstavuje možnosti špičkového životného štýlu, sa objavia aj členovia nedávno odštartovanej celosvetovej kampane Samsung Club des Chefs, ktorí návštevníkom ponúknu možnosť ochutnať ukážky špičkovej gastronómie. V ukážkovej kuchyni, ktorá je súčasťou Samsung Premium House, dostanú návštevníci tiež možnosť zoznámiť sa s kulinárskym umením svetoznámych držiteľov troch michelinských hviezdičiek. Jedinečné pokrmy tu budú pripravovať Michel Troisgros (Francúzsko) a Christopher Kostow (USA) a tiež víťaz gastronomickej súťaže MOF 2011 Eric Trochon (Francúzsko).

Spolupráca spoločnosti Samsung s týmito špičkami medzinárodnej gastronómie je vôbec prvým počinom ponúkajúcim spojenie skúseností a praktických znalostí šéfkuchárov takého mena s tímom expertov spoločnosti Samsung. Táto spolupráca prebiehala od najrannejších fáz vývoja jednotlivých prístrojov pre domácnosť a pokračovala aj vo fázach ich testovania a konečnej výroby, takže výsledkom je úplne nový rad kuchynských spotrebičov. Okrem toho, že Samsung Club des Chefs bude mať svoje slovo aj v budúcnosti pri vývoji ďalších nových výrobkov, ponúkne tiež inšpiráciu všetkým, pre ktorých je varenie koníčkom. Podelí sa s nimi totiž o osvedčené recepty, postupy a praktické tipy prostredníctvom celého radu kanálov, vrátane novej sociálnej siete spoločnosti Samsung).

Ukážkový Samsung Premium House bude otvorený pre pozvaných hostí v dňoch 5. – 10. septembra 2013. Ďalšie informácie o Samsung Premium House, Club des Chefs a najnovších spotrebičoch pre domácnosť značky Samsung nájdete na stránke www.facebook.com/samsunghomeappliances.

Zdroj: Tlačová správa Samsung

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno