Domov Novinky Samsung predstavuje zakrivený QLED monitor s Thunderbolt 3

Samsung predstavuje zakrivený QLED monitor s Thunderbolt 3

Zdielať

Spoločnosť Samsung rozširuje na veľtrhu CES 2018 sériu zakrivených monitorov a predstavuje svoj nový model CJ791 – zakrivený monitor podporujúci pripojenie pomocou štandardu Thunderbolt 3 od spoločnosti Intel.

Monitor s uhlopriečkou 34“ je určený na zábavu ale aj prácu. K pohodliu používateľov prispieva možnosť napájania z jediného zdroja (Thunderbolt 3). Prepojenie pomocou tohto štandardu podporuje prenosovú rýchlosť 40 Gbps, čo je v porovnaní s alternatívnym pripojením cez USB takmer štvornásobok. Rozhranie umožňuje používateľom pripojiť kompletný ekosystém pozostávajúci z dokovacích staníc, displejov a periférnych zariadení vrátane zariadení Apple, laptopov podporujúcich USB-C a ďalšieho príslušenstva, ako sú prenosné disky či externé grafické karty.

Cez rozhranie je z monitora taktiež možné napájať pripojený laptop a to výkonom najviac 85W. Pomer strán 21:9 poskytuje na obrazovke viac priestoru na viac činností, zatiaľ čo doplnkové ultraširoké rozlíšenie QHD 3440×1440 ponúka textový a obrazový obsah s takmer 2,5-krát vyššou hustotou pixelov oproti ostatným výrobkom s Full HD rozlíšením. Profesionáli tak môžu prezerať súbory, výkazy a dátové tabuľky vo veľkom formáte prehľadnejšie bez zbytočného posúvania a približovania či odďaľovania. Na Slovensku bude monitor Samsung CJ791 dostupný od mája 2018 za odporúčanú maloobchodnú cenu 949 eur.

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno