Domov Novinky Samsung predstavuje nový koncepčný rad tlačiarní

Samsung predstavuje nový koncepčný rad tlačiarní

Zdielať

Samsung_Tlaciarne_02Spoločnosť Samsung predstavila na veľtrhu IFA 2013 nové koncepty inovatívnych tlačiarní. Spotrebiteľom ponúkajú tri hlavné vlastnosti: mobilitu, jednoduchosť použitia a nevtieravý dizajn. Predstavené koncepty umožňujú zákazníkom spoločnosti Samsung pracovať s technológiami novými spôsobmi a ponúkajú im pridanú hodnotu vo forme nových aplikácií i dizajnu.

Dokovacia tlačiareň, tlačiareň vyrobená z recyklovaného papiera, alebo bez použitia skrutiek. Prelomové koncepty spoločnosti Samsung ukazujú na veľtrhu IFA 2013 nové možnosti dizajnu tlačiarní.

Nové tlačiarne opúšťajú tradičný koncept vzhľadu tlačiarne (tlačiareň bola doteraz hranaté zariadenie vyrobené z väčšej časti z plastov) a ponúkajú nekonvenčné tvary, pestré farebné prevedenia a použitie nových materiálov, čo všetko prispieva k nezabudnuteľnému vzhľadu. „Výrobcovia doteraz nevenovali príliš veľkú pozornosť vzhľadu tlačiarní. My sa však domnievame, že vzhľad a dizajn budú stále dôležitejším parametrom pri rozhodovaní spotrebiteľov, pretože tlačiarne sa pre nich stávajú každodennou súčasťou ich životov. Snažíme sa prichádzať s rôznymi scenármi použitia tlačiarní optimalizovanými pre rôzne prostredia a tiež ponúkať spotrebiteľom nové možnosti mobilnej tlače,“ povedal hlavný dizajnér Seungwook Jeong.

Tlačiarne s dokovacou stanicou vychádzajú v ústrety mobilným zariadeniam

  • Koncept tlačiarne India ponúka nenásilné spojenie zábavy s tlačou. Inšpiruje sa dizajnom rozhlasových prijímačov zo 60. rokov a obsahuje dokovaciu stanicu, ktorá po pripojení k smartfónu funguje ako zvukový systém. Tento multifunkčný výrobok je na prednej strane osadený tiež reproduktormi poskytujúcimi zvuk špičkovej kvality. Po vložení do dokovacej stanice je možné telefón zároveň aj nabíjať.
  • Tlačiareň Wave sa so svojím minimalistickým dizajnom necháva inšpirovať orientálnym porcelánom. Jej jedinečný tvar pôsobí nielen esteticky, ale umožňuje tiež využiť ďalšie funkcie smartfónu. Po vložení smartfónu do tlačiarne slúžiacej ako dokovacia stanica môžu používatelia tlačiť priamo z telefónu.

Samsung_Tlaciarne_01

  • Tlačiareň Smarty je v najnovšie predstavenom rade jedinou analógovou tlačiarňou, pretože používateľom umožňuje priamo vizuálne skontrolovať zostávajúce množstvo tonera. Vďaka novátorskému dizajnu je priamo vidieť toner v zásobníku, takže používatelia vždy vidia, koľko tonera im zostáva a lepšie tak tento spotrebný materiál využijú.
  • One & One je koncept monochromatickej laserovej tlačiarne, ktorá používateľom umožňuje tlačiť v dvoch farbách – štandardnú čiernu je možné doplniť azúrovou, purpurovou alebo žltou. Táto tlačiareň sa tak môže pochváliť hybridným dizajnom umožňujúcim tlačiť zároveň v dvoch rôznych farbách.

Tlačiarne Samsung s ekologickým dizajnom získali rad ocenení

Samsung na veľtrhu IFA tiež vystavuje ďalšie koncepty tlačiarní, ktoré získali rad ocenení, vrátane nasledovných:

  • Origami – ekologická tlačiareň, ktorej telo je vyrobené z recyklovaného papiera
  • Mate – tlačiareň, ktorej vzhľad si môže používateľ prispôsobiť podľa svojich predstáv
  • Clip – tlačiareň skonštruovaná bez použitia skrutiek

Všetky tieto tri koncepty získali zlaté ocenenie IDEA (International Design Excellent Awards) v roku 2013 v kategórii koncepčných produktov za jedinečné inovácie, ktoré ponúkajú.

Termín uvedenia týchto tlačiarní na slovenský trh zatiaľ nebol stanovený.

Zdroj: Tlačová správa Samsung

Zdielať
Predchádzajúci článokASUS predstavil Zenbooky UX301, UX302 a X102BA
Nasledujúci článokSamsung UHD OLED v plochom aj zakrivenom formáte
Volám sa Roman. Androidu sa venujem od roku 2009. Môj prvý smartfónom bol HTC Hero, neskôr Sony Ericsson Xperia X10 Mini, Sony Ericsson Xperia Neo V, Samsung Galaxy Ace, Samsung Galaxy S3, LG G3, Note 3, HTC One M7 a momentalne Samsung Galaxy S7. Medzi jednotlivými smartfónmi som mal aj tablet ASUS Transformer TF101 a taktiež Samsung Galaxy Tab 2 a Galaxy Tab 3. Rád pomôžem každému, ak budem vedieť. Písať môžete na môj mail, ktorý je v kontaktoch.

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno