Domov Novinky Samsung predstavuje novú sériu displejov

Samsung predstavuje novú sériu displejov

Zdielať

Samsung QMD displejSamsung uvádza na trh sériu komerčných UHD displejov s označením QMD. K dispozícii je 85-palcový model (QM85D) určený pre maloobchodné i firemné prostredie, kde hrá digitálny obsah rozhodujúcu úlohu pri získavaní, zapojení a vzdelávaní firemných zákazníkov.

Séria QMD je charakteristická novým dizajnom, kvalitou UHD obrazu, možnosťou zobrazenia niekoľkých formátov naraz, optimálnou flexibilitou a jedinečným jasom obrazu v komerčnom prostredí. Komerčné displeje zobrazujú jemné detaily premietaného obsahu a ponúkajú štyrikrát vyššie rozlíšenie ako Full HD. O ostrosť zobrazovaného obsahu sa stará hustota pixelov 3840×2160. Fotografie a videá sú jasné do najmenšieho detailu a pôsobia tak naozaj realisticky. Navyše, technológia Upscaling vylepšuje zobrazenie obsahu s nižším, Full HD rozlíšením.

Pomocou vysokej obnovovacej frekvencie 60 Hz zaisťuje séria bezproblémové prehrávanie. Eliminuje tak trhané prehrávanie, ktoré býva často zapríčinené práve nižšou frekvenciou obnovenia. Vďaka podpore Display Port 1.2 pre 60Hz UHD rozlíšenie je sledovanie naozajstný zážitok. Na slovenskom trhu by sa displeje QMD mali objaviť v priebehu októbra tohto roku.

Zdroj: Tlačová správa Samsung

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno