Domov Novinky Samsung predstavuje novinky pre európskych spotrebiteľov

Samsung predstavuje novinky pre európskych spotrebiteľov

Zdielať

Samsung-LogoSamsung Electronics, potvrdil na Samsung Európskom fóre 2014 v španielskej Malage uviedol štyri zakrivené UHD televízory. V kategórii domácich spotrebičov je tu potom práčka WW9000 s intuitívnym ovládaním, tlačiarňam dominujú modely s technológiami NFC a Wi-Fi Direct pre ešte jednoduchšiu tlač. Nakoniec Samsung predstavuje tablety Galaxy Note Pro a Tab Pro.

„Samsung reprezentuje v Európe špičkové inovácie. Náš prístup kombinujúci hlbokú znalosť miestnych spotrebiteľov, vynikajúcu inžiniersku prácu, softvérové ​​inovácie a premyslený dizajn robí zo spoločnosti Samsung globálneho lídra v oblasti technológií,“ uviedol Boo-Keun Yoon, Co-CEO Samsung Electronics. V rámci svojej vízie pre budúcnosť spotrebnej elektroniky určil Yoon štyri významné trendy, ktoré sa utvorili na základe technologických požiadaviek spotrebiteľov. Sú to: konektivita, urbanizácia, starnutie a nové environmentálne a spoločenské riziká. „V Európe bude v roku 2050 takmer štvrtina populácie vo veku 65 rokov a staršia, zatiaľ čo pracovná sila sama o sebe je stále viac mobilná. Samsung je v najlepšej pozícii pre splnenie tejto výzvy a pre prepojenie všetkých digitálnych okamihov v živote spotrebiteľov s našou širokou škálou produktov, integrovaným rozvojom a výrobou a s rozsiahlou sieťou miestnych partnerov,“ dodal Boo-Keun Yoon.

Medzi kľúčové produkty tohtoročného veľtrhu Samsung European Forum patria:

  •  78 palcová zakrivená UHD TV Samsung U8500, čo je televízia s najväčším zakrivením na svete – polomer zakrivenia 4200 zaisťuje dokonalý zážitok zo sledovania.
  • Samsung tiež oznámil partnerstvo s globálnymi médiami a spoločnosťami ako Netflix a Vienna. Zákazníci sa tiež môžu vďaka spolupráci s veľkými štúdiami vrátane FOX a Paramount tešiť na „UHD video balíček“, ktorý prináša UHD obsah do pevného disku.
  • Nová práčka Samsung WW9000 poskytuje elegantný dizajn a výkon, ktorý umožňuje sa postarať o domáce práce s väčšou ľahkosťou a rýchlosťou.
  • Chladnička Samsung Food Showcase s chytrým vnútorným usporiadaním a inovatívnou chladiacou technológiou udržiava potraviny dlhšie čerstvé.
  • Pre ľahkú a rýchlu tlač, ktorá kombinuje technológie NFC a Wi-Fi Direct, uvádza Samsung nové čiernobiele laserové tlačiarne a multifunkčné tlačiarne série ProXpress M2880, rovnako ako farebné laserové tlačiarne a multifunkčné tlačiarne série ProXpress C1860.
  • Samsung UD590 je UHD monitor, ktorý prináša detailné zobrazenie a realistické farby. Je schopný zobraziť jednu miliardu farieb, čo je 64-krát viac ako štandardný monitor. Obsahuje tiež technológiu UHD up-scaling, ktorá prevádza obsah s nízkym rozlíšením na kvalitu UHD a vytvára ostrejší obraz.
  • Tablety Samsung Galaxy Note Pro a Tab Pro vynikajú špičkovým displejom WQ-XGA s veľkosťou 12,2 palca, ktorý ponúka krištáľovo jasné rozlíšenie s viac ako štyrmi miliónmi pixelov. Súčasťou série je aj model Galaxy Tab Pro s veľkosťami 10,1 palca a 8,4 palca. Všetky tablety Galaxy Note Pro a Tab Pro sú vybavené najnovšou verziou operačného systému Android 4.4.
  • Fotoaparát Samsung NX30 s výmennými objektívmi má pokročilý snímač 20,3 MP APS-C CMOS, nastaviteľný elektronický hľadáčik (EVF), mimoriadne rýchlu závierku Shutter Speed ​​(1/8000 s) a kontinuálnu schopnosť snímania (9 FPS). NX30E je vybavený technológiami NFC a Wi-Fi. Vyniká tiež funkciou Tag&Go, ktorá umožňuje pomocou NFC jednoduchým priložením k mobilnému zariadeniu zdieľať spomienky okamžite a ľahko. Zariadenie GALAXY Camera 2 sa skladá zo snímača BSI CMOS s 16,3 efektívnymi megapixelmi, 21-násobného optického zoomu, 1,6GHz procesora Quad Core a z platformy Android. Zachytáva tak snímky rýchlo a vo vysokej kvalite pre okamžité zdieľanie pomocou revolučnej technológie.

Pohlcujúci zážitok so zakrivenou Samsung UHD TV

Samsung aj naďalej vedie televízny priemysel, a to nielen z hľadiska tržieb, ale aj ako prvá spoločnosť ponúkajúca série inovatívnych zakrivených UHD televízorov. Zakrivený UHD televízor Samsung U8500 poskytuje širšie zorné pole, dvakrát lepší kontrastný pomer ako plochý televízor a panoramatický efekt, vďaka ktorému sa televízia zdá byť ešte väčšia, než je. Navyše má polomer zakrivenia 4200, teda najväčší na svete, ktorý vytvára dokonalý zážitok zo sledovania. Všetci, ktorí doma sledujú televíziu, tak majú to najlepšie miesto. Okrem toho môžu diváci zažiť 3D efekt bez nutnosti špeciálnych okuliarov s novou funkciou Auto Depth Enhancer.

UHD TV Samsung U8500

Zážitok zo Samsung UHD TV je ďalej posilnený prostredníctvom nových patentovaných technológií, ktoré poskytujú neuveriteľnú hĺbku obrazu, detaily a farby. Technológia PurColor zobrazuje podrobnejšie odtiene a UHD upscaling proces, ktorý prevádza HD a Full HD obsahu na kvalitu takmer UHD. Televízory Samsung sú tiež stále inteligentnejšie vďaka novej funkcii Multi-Link, ktorá prináša kontextový multitasking na veľkú obrazovku, rovnako ako vďaka novo navrhnutému Smart Hubu. Výkon Samsung Smart TV je ďalej obohatený štvorjadrovým procesorom, ktorý dosahuje dvojnásobku rýchlosti svojho predchodcu.

Chytrejšia práčovňa a kuchyňa s prémiovými LED spotrebičmi

Samsung WW9000 je najnovšia práčka navrhnutá špeciálne pre európsky trh. Má extra veľké dvierka pre jednoduchšie otváranie a zatváranie s minimalistickým rámikom v krištáľovo priesvitnom, tmavomodrom prevedení. Plne dotykový farebný displej s veľkosťou päť palcov zahŕňa jednoduché, inteligentné ovládacie prvky. Práčka ponúka ďalej nastavenie Auto Optimal Wash, ktoré pomocou štyroch snímacích technológií určuje optimálny prací cyklus, teplotu, čas prania, plákania a rýchlosť odstreďovania. Hodnoty získava na základe veľkosti zaťaženia práčky a miery zašpinenia oblečenia. Funkcia Super Speed ​​Wash vyperie rýchlym naplnením bubna vodou za 60 minút (pri 5 kg záťaži v predvolenom nastavení) prostredníctvom funkcie dvojitého zásobenia vodou. Práčka ponúka aj šesť naprogramovaných pracích cyklov, ktoré poskytujú väčšie pohodlie bez nutnosti zložitého nastavenia. Práčka Samsung WW9000 nielen prispieva k skráteniu doby prania, ale tiež znižuje spotrebu energie pomocou jedinečnej technológie EcoBubble. Tento generátor bublín rýchlejšie rozpúšťa prací prostriedok, preniká do tkaniny a používa menej teplej vody pre úsporu energie pri každom praní.

Samsung WW9000

Jednoduchá a rýchla tlač so sériou tlačiarní Samsung ProXpress

V roku 2013 potvrdil Samsung svoje vedúce postavenie v oblasti vyspelých mobilných technológií tlače uvedením C410, prvá séria farebných laserových tlačiarní s technológiou NFC na svete. V súčasnej dobe Samsung ďalej dokazuje na European Forum svoje vedúce postavenie na trhu mobilnej tlače prostredníctvom novej série čiernobielych laserových tlačiarní a multifunkčných tlačiarní ProXpress M2880, rovnako ako série farebných laserových a multifunkčných tlačiarní ProXpress C1860.

Samsung ProXpress M1860

S vysokou rýchlosťou a schopnosťou NFC tlače poskytujú tieto tlačiarne malým a stredným podnikom jednoduchú mobilnú tlač. Čiernobiele laserové tlačiarne dosahujú rýchlosť tlače 28 strán za minútu, zatiaľ čo farebné laserové tlačiarne vytlačia 18 strán za minútu. Vďaka technológiám NFC a Wi-Fi Direct môžu používatelia ľahko a bezpečne tlačiť fotografie, dokumenty, e-maily a internetový obsah iba priložením smartfónu k tlačiarni. Mobilná tlač je podporovaná tiež prostredníctvom špeciálnej aplikácie spoločnosti Samsung, ktorú je možné si bezplatne stiahnuť z Google Play a Apple App – Samsung Mobile Print. Cez Google Cloud Print môžu používatelia tlačiť na zariadeniach ProXpress čokoľvek a odkiaľkoľvek chcú. Okrem toho môžu používatelia Samsung Galaxy jednoducho tlačiť pomocou tlačidla „Tlač“ na displeji svojho mobilného zariadenia.

Viac urobte a viac si užívajte s Galaxy Note Pro a Tab Pro

Produktivita, výkon a prenosnosť sú spájajúcim prvkom nového produktového radu výkonných tabletov Samsung Galaxy Pro. Galaxy Note Pro a Tab Pro sú ako prvé na svete vybavené 12,2-palcovým displejom WQXGA obsahujúcim viac ako štyri milióny pixelov. Ich zobrazovacia plocha, ktorá je o 48 percent širšia než tradičných 10-palcových tabletov, umožňuje vychutnať si ohromujúce rozlíšenie Full HD pri prehrávaní videa a viac informácií na jeden pohľad, rovnako ako nový, intuitívnejší UX design.

Samsung Galaxy Note Pro

Oba modely ponúkajú pokročilé funkcie zvyšujúce produktivitu, ako je funkcia Viac okien, ktorá umožňuje prezerať až štyri okná na obrazovke naraz, Remote PC či interaktívne online schôdze a videokonferencie. Optimalizovaná virtuálna klávesnica využíva hmatovú spätnú väzbu pre vytvorenie realistickejšieho a intuitívnejšieho písania. Tablety Samsung Galaxy Note Pro a Tab Pro obsahujú v rámci darčekového balenia výber prémiových prednastavených aplikácií a aplikácií zadarmo na sťahovanie obsahu a služieb. Samsung ponúka používateľom možnosť voľby formátu tabletu Tab Pro na výber sú tiež 8,4 palcové a 10,1 palcové modely.

Samsung NX30: Objavte skryté životné okamihy s rýchlejším zachytením snímky ako kedykoľvek predtým

Nové chytré kompaktné fotoaparáty Samsung poskytujú rýchle pripojenie a bezproblémové zdieľanie snímok. Model NX30 s výmennými objektívmi obsahuje nové a vylepšené technologické prvky. Výkonný procesor DRIMe IV, snímač 20.3MP APS-C CMOS a technológia NX AF System II zachytia každý okamih s vynikajúcou jasnosťou a pestrými farbami. Výklopný elektronický hľadáčik uľahčuje fotografovanie z rôznych uhlov a robí snímky s jedinečnou perspektívou. Zdieľanie fotografií je jednoduchšie ako inokedy s novou funkciou Tag & Go.

Samsung NX30

Model Galaxy Camera 2 s platformou Android v sebe spája kvalitu zobrazovania fotoaparátu s intuitívnymi schopnosťami zdieľania. Táto ďalšia generácia zariadení Galaxy Camera je vysoko výkonným fotoaparátom s 16 MPx a 21-násobným optickým zoomom. Poskytuje výhody platformy Android a 28 vylepšených funkcií režimu Smart Mode.

Smart WLAN pre súvislý mobilný zážitok

Na European Forum predstavil Samsung tiež riešenie Smart WLAN, ktoré je optimalizované pre inteligentné zariadenia, ako sú smartfóny a tablety. Toto riešenie umožňuje vychutnať si bezproblémovú službu počas hlasových hovorov či prehrávaní videa a tiež umožňuje väčšiu priepustnosť pri pohybe medzi prístupovými bodmi. Okrem toho technológia Traffic Schedule spoločnosti Samsung zabezpečuje optimalizované služby Wi-Fi prideľovaním rovnakého vysielacieho času viacerým zariadeniam.

V roku 2013 aplikoval Samsung toto riešenie vo svojom zavedenom centre výskumu a vývoja v Južnej Kórei a preukázal vynikajúce výsledky z hľadiska siete a bezpečnosti. Samsung si kladie za cieľ urýchliť svoje globálne podnikanie v oblasti bezdrôtových technológií prostredníctvom riešenia Smart WLAN, a tak plánuje od tohto roka uviesť toto riešenie na niekoľkých trhoch.

Zdroj: Tlačová správa Samsung

Zdielať
Predchádzajúci článokV Bratislave bude zrejme centrála Amazonu
Nasledujúci článokRecenzia: Creative Airwave
Volám sa Roman. Androidu sa venujem od roku 2009. Môj prvý smartfónom bol HTC Hero, neskôr Sony Ericsson Xperia X10 Mini, Sony Ericsson Xperia Neo V, Samsung Galaxy Ace, Samsung Galaxy S3, LG G3, Note 3, HTC One M7 a momentalne Samsung Galaxy S7. Medzi jednotlivými smartfónmi som mal aj tablet ASUS Transformer TF101 a taktiež Samsung Galaxy Tab 2 a Galaxy Tab 3. Rád pomôžem každému, ak budem vedieť. Písať môžete na môj mail, ktorý je v kontaktoch.

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno