Domov Novinky Samsung predstavuje nové pamäťové karty

Samsung predstavuje nové pamäťové karty

Zdielať

Samsung_pamatove_karty_01Samsung uvádza na trh nový rad pokročilých SD a microSD kariet, ktoré sú ideálne pre digitálne a mobilné zariadenia. Produkty sú k dispozícii v kategóriách PRO, EVO a Standard, takže umožňujú rôzne spôsoby použitia a úrovne výkonnosti pre bežných spotrebiteľov aj profesionálov. Nové pamäťové karty sú určené pre rôzne zariadenia spotrebnej elektroniky.

Kým SD karty sú najčastejšie v digitálnych fotoaparátoch, DSLR fotoaparátoch a videokamerách, microSD karty sa používajú predovšetkým v mobilných zariadeniach, ako sú smartfóny a tablety, ale aj v niektorých fotoaparátoch a videokamerách vybavených slotmi pre microSD karty.

Rozšírená ponuka uspokojí rastúci dopyt používateľov po vysokom výkone, kapacite a úrovni spoľahlivosti. Sú k dispozícii v širokom rozsahu kapacity od 4 GB do 64 GB. Napríklad na 64GB pamäťovú kartu Samsung PRO v kompaktnom digitálnom fotoaparáte môžu používatelia nahrať približne 670 minút Full HD videa (30 snímok za sekundu) bez potreby kartu meniť. Typy PRO a EVO navyše podporujú výkon Ultra High Speed prvého stupňa (UHS-I), takže ponúkajú rýchle čítanie: 90 MB/s (PRO) a 48 MB/s (EVO).

Aby Samsung zaistil tiež vysokú spoľahlivosť nových pamäťových kariet, vyvinul ich z materiálu odolávajúceho vode, extrémnym teplotám, röntgenovému žiareniu a pôsobeniu magnetu. Vďaka tomu vydržia všetky modely aj tie najtvrdšie podmienky a vydržia napríklad až 24 hodín v morskej vode, znášajú prevádzkové teploty -25°C až 85°C (mimo prevádzky -40°C až 85°C) a odolávajú magnetu o sile až 15 000 gaussov. Okrem toho môžu SD karty odolať váhe 1,9-tonového vozidla.

Samsung_pamatove_karty_02

Nové pamäťové karty Samsung majú okrem vylepšených vlastností aj inovovaný vzhľad, ktorý sa vyznačuje rôznym farebným prevedením pre každú kategóriu: profesionálna strieborná v prípade PRO, romantická oranžová pre EVO a smaragdovo modrá pre Standard. Každá je tiež najnovšie výrazne potlačená bielymi číslicami, ktoré zobrazujú jej kapacitu.

Predaj nových pamäťových kariet bol zahájený na začiatku apríla. Ceny modelového radu microSD Standard začínajú na 4,99 € (4 GB). Karty EVO sú k dispozícii už od 6,99 € (8 GB), 32GB verzia vyjde na 18,89 € s DPH. Najvyšší rad PRO ponúka napríklad 64 GB variant za 69,29 € s DPH.

Zdroj: Tlačová správa Samsung

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno