Domov Novinky Samsung predstavil partnerov pre UHD TV

Samsung predstavil partnerov pre UHD TV

Zdielať

Samsung UHD TV PartnerSamsung zverejnil plány na ďalší vývoj radu svojich UHD televízorov v spolupráci s globálnymi poskytovateľmi obsahu. Nové partnerstvá majú napomôcť urýchleniu rozvoja a prístupu k UHD obsahu.

Spoločnosť plánuje celosvetovo spustiť službu UHD Video on demand (VOD) od Amazonu v októbri tohto roku. Zároveň v Európe sprístupní UHD VOD od spoločnosti NetFlix, ktorá je už od marca dostupná v USA a ďalších krajinách. NetFlix začala svoje UHD vysielanie druhým radom populárneho amerického seriálu „House of Cards“, ktorá je dostupná pre UHD TV spoločnosti.

Samsung sa sústredí na poskytovanie UHD obsahu na európskom trhu. V máji sa napr. spojil s Viedenskou štátnou operou a umožnil UHD vysielanie opery Nabucco s Placidom Domingom, prostredníctvom aplikácie Vienna Opera App. Tento prémiový obsah bol vysielaný celosvetovo a divákom poskytol zážitok doslova „z prvého radu“. Na sezónu 2014/15 je naplánovaných ďalších 10 predstavení v UHD kvalite. Jedným z vrcholov bude opera Die Fledermaus od Johanna Straussa, ktorá zaznie večer na Nový rok.

Zdroj: Tlačová správa Samsung

 

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno