Domov Novinky Samsung predstavil nový rad UHD televízorov

Samsung predstavil nový rad UHD televízorov

Zdielať

Samsung 105'Curved_UHD_frontSpoločnosť Samsung v oblasti televíznej techniky počas ôsmich rokov uvádza svoje prvé komerčné zakrivené UHD televízory a predstavuje nové široké portfólio zakrivených a UHD televízorov pre rok 2014.

Prostredníctvom troch sérií UHD televízorov – S9, U9000 a U8500 – ponúkne kompletné portfólio desiatich UHD Smart TV vo veľkostiach od 50″ po 110″ modely, a to ako so zakrivenou, tak plochou obrazovkou, aby si spotrebitelia mohli vybrať UHD televízor, ktorý najlepšie vyhovuje ich životnému štýlu. Ďalej predstavil prvý a najväčší zakrivený UHD TV na svete s uhlopriečkou 105″ a ďalších celkom šesť zakrivených TV. Nové modely posilňujú vedúce postavenie spoločnosti Samsung a udávajú smer inovácii, dizajnu a obsahu v celom odvetví.

V roku 2013 uviedol Samsung tri UHD televízory, ktorých vznik vyvolal dopyt spotrebiteľov po nových technológiách, a tiež predstavil svoj ​​vôbec prvý televízor so zakriveným dizajnom. V roku 2014 demonštruje svoj ​​záväzok prichádzať s novými technológiami a súčasne urýchľuje ich prijatie spotrebiteľmi uvedením desiatich nových modelov UHD vrátane najväčšieho UHD televízora na svete s uhlopriečkou 110″. Súčasťou nového portfólia je tiež prvá séria zakrivených UHD TV na svete s označením U9000. Zakrivenou obrazovkou vybavil tiež modely svojej vlajkovej lodi medzi televízormi, sériu Full HD H8000 LED TV.

Flat_UHD(U8550)_front

Aby Samsung maximalizoval výhody zakrivenej TV, vyvinul optimálne zakrivenie 4200R, ktoré poskytuje najlepšiu kvalitu obrazu z bežnej sledovacej vzdialenosti 3-4 metre. Zážitok je umocnený patentovanou technológiou Samsung Auto Depth Enhancer. Ide o algoritmus, ktorý analyzuje obraz a automaticky upravuje kontrast pre väčší pocit hĺbky pre monitorovanie nového zakriveného televízora Samsung. Spotrebiteľ tak získava 3D efekt aj bez špeciálnych okuliarov. Farba je viac vykreslená pomocou technológie PurColor, ktorá reprodukuje detailnejšie odtiene tak, ako filmári zamýšľali.

Flat_UHD(U8550)_stand

Prvá a najväčšia zakrivená UHD TV na svete ponúka priestrannú obrazovku, zaoblený dizajn a je najväčšou televíziou s pomerom strán 21×9. Výsledkom je zážitok zo sledovania filmov v kine, ktorý si však doprajete v obývačke. Od rozlíšenia 4K, cez Full HD a HD bude na tomto televízore všetko vyzerať lepšie za pomoci 11 miliónov pixelov. U9000 je prvou sériou zakrivených UHD televízorov na svete. Poskytuje maximálny zážitok vďaka úžasnej UHD kvalite obrazu, zakrivenému tvaru a jedinečnému dizajnu – rám aj podstavec sú takmer neviditeľné. Všetko, čo zostáva, je ostrý 4K obraz s plnou farbou bez straty detailov a širšie zorné pole. Diváci získajú vyváženú a jednotnú možnosť sledovať obrazovku zo všetkých uhlov.

Curved_UHD(U9000)_Front

Uznávaný produktový rad televízorov Samsung S9 sa rozrastie o model s najväčšou UHD obrazovkou na svete s veľkosťou 110 palcov. Samotná veľkosť panelu spolu s mimoriadnou UHD kvalitou obrazu a presným farebným zobrazením mení doterajší zážitok zo sledovania televízie. Séria S9 bude najnovšie k dispozícii s uhlopriečkou 110″ a 85″, ktorú mali existujúce modely.

Televízory Série U8500 ponúkajú bezkonkurenčnú čistotu, pohlcujúcu a bohatú obrazovú kvalitu UHD. Televízia nielen analyzuje zdroj signálu, ale najnovšie tiež interpoluje údaje na základe informácií z databázy kvality obrazu, ktorá je v nej zakotvená na základe system-on-chip (SoC) systému. UHD U8500 sú hrubé iba 1,2 palca a rám je úzky len 0,28 palca (7 mm). Séria U8500 bude k dispozícii v piatich veľkostiach obrazovky: 75″, 65″, 60”, 55″ a 50″.

Curved_UHD(U9000)_top

Model Samsung 65″ H7150 LED Smart TV získal cenu CES Best of Innovation Award a ďalších päť televízorov, vrátane 78″ zakriveného UHD TV U9000 a 110″ UHD TV S9, si odnieslo uznanie CES 2014 za dizajn a inžinierstvo.

Zdroj: Tlačová sprava Samsung

Zdielať
Predchádzajúci článokEpson Moverio BT-200: chytré okuliare ukážu 8m obraz
Nasledujúci článokPhilips debutuje s 28 palcovým 4K Ultra HD Monitorom
Volám sa Roman. Androidu sa venujem od roku 2009. Môj prvý smartfónom bol HTC Hero, neskôr Sony Ericsson Xperia X10 Mini, Sony Ericsson Xperia Neo V, Samsung Galaxy Ace, Samsung Galaxy S3, LG G3, Note 3, HTC One M7 a momentalne Samsung Galaxy S7. Medzi jednotlivými smartfónmi som mal aj tablet ASUS Transformer TF101 a taktiež Samsung Galaxy Tab 2 a Galaxy Tab 3. Rád pomôžem každému, ak budem vedieť. Písať môžete na môj mail, ktorý je v kontaktoch.

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno