Domov Novinky Samsung predstavil nový rad tlačiarní

Samsung predstavil nový rad tlačiarní

Zdielať

Samsung-NFC-tlaciarneSpoločnosť Samsung predstavil na veľtrhu CeBIT 2014 nové rady tlačiarní, ktoré podporujú technológiu NFC. Rad farebných laserových tlačiarní Xpress C1860 aj rad čiernobielych laserových tlačiarní Xpress M2885.

Oba rady tiež ponúknu službu Samsung Cloud Print, ktorá bude dostupná v Spojených štátoch a v Európe v priebehu tohto roka. Rýchlejší výkon a nové funkcie pre kancelárske prostredie. Rad Xpress C1860 obsahuje farebnú laserovú tlačiareň C1810W a multifunkčné zariadenie C1860FW, ktoré okrem tlače ponúka možnosť dokumenty kopírovať, skenovať a faxovať. Rad Xpress M2885 disponuje čiernobielou tlačiarňou M2835DW a čiernobielym multifunkčným zariadením M2885FW, ktoré zaisťuje tiež tlač, kopírovanie, skenovanie aj fax.

Tieto tlačiarne umožňujú jednoduchú a mobilnú tlač s rýchlosťou 28 strán (A4) za minútu u čiernobielych modelov a 18 strán za minútu pri farebných modeloch. Model Xpress C1860 je vybavený duálnym procesorom (hlavný: 533 MHz, sekundárny: 150 MHz ) a pamäťou 256 MB (rozšíriteľná na 512 MB). Model Xpress M2885 ponúka 600 MHz procesor a pamäť 128 MB.

Samsung_Xpress-tlaciarne1

Rad Xpress M2885/C1860 zaistí vysoko kvalitnú tlač s dokonale čitateľným textom a ostrými obrázkami, a to vďaka jedinečnej technológii pre vylepšenie obrazu a funkcii Rendering Engine for Clean Page (ReCP). Okrem toho rad Xpress C1860 tlačí v živých a lesklých farbách vďaka využitiu polymerizovaného tonera, ktorý obsahuje jemnejšie a rovnomernejšie častice.

Samsung predstavuje funkciu „Easy Print Management“ pre mobilné zariadenia, ktorá bola predtým dostupná iba v počítačoch. Vďaka funkcii NFC, spoločne s aplikáciou Mobile Print, môžu aj firmy bez IT oddelenia ľahko kontrolovať informácie o zariadení, stave vytlačených dokumentov a použití materiálu. V rámci podpory zákazníkom je v aplikácii Mobile print zaradená séria inštruktážnych videí. Tie pomôžu používateľom odhaliť a vyriešiť prípadné poruchy bez toho, aby museli kontaktovať zákaznícky servis.

Od uvedenia prvých tlačiarní s NFC technológiou v roku 2013 pokračuje Samsung v hľadaní ďalších ciest, ako používateľom ešte viac zjednodušiť mobilnú tlač. Oba nové rady tlačiarní ponúkajú ako technológiu NFC, tak Wi-Fi Direct, ktoré umožňujú jednoduché a zabezpečené tlačenie dokumentov, obrázkov a dokonca aj obsahu zo sociálnych médií. Stačí len priložiť smartfón k tlačiarni.

Samsung_Xpress-tlaciarne2

„Nadväzujeme na úspešné modely NFC tlačiarní z minulého roka a predstavujeme ešte rýchlejšie a pokročilejšie modely navrhnuté špeciálne pre malé a stredné firmy,“ povedal Sung-won Song, Senior Vice Prezident strategického marketingu a predaja divízie Printing Solutions Business spoločnosti Samsung Electronics. „Dôležitým prvkom každodennej činnosti v malých a stredných firmách je mobilita. Zamestnanci často potrebujú tlačiť z vlastných zariadení, ktoré nie sú zapojené do siete. Technológia NFC tak prináša významné zjednodušenie ich práce,“ dodal Song.

Rady tlačiarní C1860/M2885 budú predstavené v Európe v apríli, na Slovensku budú k dispozícii na prelome apríla a mája.

Orientačné koncové ceny tlačiarní pre slovenský trh s DPH:

• SL-M2835DW/SEE za 144 Eur
• SL-M2885FW/SEE za 250 Eur
• SL-C1810W/SEE za 233 Eur
• SL-C1860FW/SEE za 407 Eur

Zdroj: Tlačová správa Samsung

Zdielať
Predchádzajúci článokChanghong Bedroom TV: Dizajnová lahôdka do spální
Nasledujúci článokBudú poplatky za autorské práva na cloude realitou?
Volám sa Roman. Androidu sa venujem od roku 2009. Môj prvý smartfónom bol HTC Hero, neskôr Sony Ericsson Xperia X10 Mini, Sony Ericsson Xperia Neo V, Samsung Galaxy Ace, Samsung Galaxy S3, LG G3, Note 3, HTC One M7 a momentalne Samsung Galaxy S7. Medzi jednotlivými smartfónmi som mal aj tablet ASUS Transformer TF101 a taktiež Samsung Galaxy Tab 2 a Galaxy Tab 3. Rád pomôžem každému, ak budem vedieť. Písať môžete na môj mail, ktorý je v kontaktoch.

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno