Domov Novinky Samsung predstavil nové vlajkové modely Galaxy S8 a S8+

Samsung predstavil nové vlajkové modely Galaxy S8 a S8+

Zdielať

Spoločnosť Samsung práve teraz predstavila nové vlajkové smartfóny Galaxy S8 a S8+, ktoré posúvajú hranice tradičných smartfónov vďaka hardvérovému vybaveniu a nových ponúkaných služieb ďalej. Novinkou je široká škála služieb a aplikácií aj „nekonečný“ Infinity displej.

Samsung Galaxy S8 sa začne na Slovensku predávať 28. apríla 2017 za odporúčanú maloobchodnú cenu 799 eur, model Galaxy S8+ za 899 eur. Telefón si bude možné predobjednať u vybraných predajcov od 29. marca 2017, 18:00 hod. do 19. apríla 2017, 23:59 hod. Zákazník, ktorý si telefón predobjedná tak dostane možnosť získať ho až o 8 dní skôr ako v bežnom predaji.

Prístroj bude možné kúpiť v širokej palete farieb vrátane Midnight Black, Orchid Gray, Arctic Silver a Coral Blue. Coral Blue verzia bude na Slovensku dostupná od 1. mája 2017 exkluzívne iba u operátora Orange Slovensko. Galaxy S8 vychádza z tradície dizajnu a funkčnosti zariadení. U modelu Galaxy S8 s uhlopriečkou 5,8 a Galaxy S8+ 6,2 palcov vytvára Infinity displej v zaoblenom dizajne úplne hladký súvislý povrch bez tlačidiel a ostrých hrán, pričom výsledkom je nerušený zážitok z obrazu.

Samsung Galaxy S8 a S8+ – technické špecifikácie:

  Galaxy S8 Galaxy S8+
OS Android 7.0
Siete LTE Cat. 16
Rozmery 148,9 x 68,1 x 8,0 mm / 155 g 159,5 x 73,4 x 8,1 mm / 173 g
Aplikačný procesor Osemjadrový (2,3 GHz štvorjadrový + 1,7 GHz štvorjadrový), 64bitový, 10 nm procesor
alebo
Osemjadrový (2,35 GHz štvorjadrový + 1,9 GHz štvorjadrový), 64bitový, 10 nm procesor
Pamäť 4GB RAM (LPDDR4), 64 GB (UFS 2.1)
Displej 5,8” (146,5 mm) QuadHD+
2960 x 1440 px, (570 ppi)
6,2” (158,1 mm) QuadHD+
2960 x 1440 px, (529 ppi)
obrazovka meraná uhlopriečne ako celý obdĺžnik bez odčítania zaoblených rohov
Fotoaparát Vzadu: Dual Pixel 12 MPx OIS (F1,7), Vpredu: 8 MPx AF (F1,7)
Batéria 3000 mAh 3500 mAh
Rýchle nabíjanie káblom i bezdrôtovo
Bezdrôtové nabíjanie kompatibilné s WPC a PMA
Platby NFC, MST
Konektivita Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac (2,4/5 GHz), VHT80 MU-MIMO, 1024 QAM
Bluetooth v 5.0 (LE až 2 Mbps), ANT+, USB typ C, NFC,
Lokalizácia (GPS, Galileo, Glonass, BeiDou)

Telefón tiež umožňuje pohodlný multitasking. Vďaka kompaktnému dizajnu je možné zariadenie Galaxy S8 pohodlne ovládať jednou rukou, pričom ochranné sklo Corning Gorilla Glass 5 na prednej i zadnej strane je zárukou odolnosti a vysokej kvality. Okrem dizajnových inovácií pokračuje spoločnosť Samsung v tradícii špičkových technológií, ktoré majú používatelia radi.

Oba modely sú vybavené 8 MPx predným fotoaparátom so svetelnosťou F1,7 a šikovným automatickým zaostrovaním a 12 MPx zadným fotoaparátom so svetelnosťou F1,7 a snímačom Dual Pixel, ktorý zaručuje maximálnu kvalitu snímok pri zhoršených svetelných podmienkach, ich vysokú ostrosť a dokonalejšie spracovanie.

Výkon a konektivitu v zariadeniach zabezpečuje vôbec prvý 10 nm procesor. Telefóny sú tiež vybavené gigabit-ready technológiami LTE a Wi-Fi, ktoré dokážu podporovať prenos až 1 Gbps a teda rýchle sťahovanie súborov bez ohľadu na ich veľkosť. Oba modely, S8 a S8+ sú vybavené aj základnými funkciami a parametrami, ktoré sú u zákazníkov obľúbené – odolnosť proti vode a prachu triedy IP68, podpora microSD karty s kapacitou až 256 GB, Always-on displej a tiež rýchle a bezdrôtové dobíjanie.

Ako prvé mobilné zariadenia sú oba modely certifikované UHD Allianciou ako Mobile HDR Premium. Pri sledovaní programov sprostredkovávajú tak sýte farby a kontrast, ako ich filmoví tvorcovia zamýšľali. Okrem toho ponúkajú novopredstavené modely lepšie herné zážitky vďaka realistickej grafike a herný balík Game Pack, ktorý obsahuje herné tituly vrátane niekoľkých titulov na platforme Vulkan API.

Oba modely sú tiež postavené na platforme Samsung Knox, ktorá spĺňa bezpečnostné parametre obranného priemyslu. Okrem toho ponúknu širokú škálu biometrických technológií, medzi inými čítačku odtlačkov prstov, snímač očnej dúhovky a rozpoznávanie tváre, takže si používatelia môžu zvoliť spôsob biometrického zabezpečenia, ktorý im vyhovuje najlepšie.

Výrobca ďalej predstavil aj nové spôsoby interakcie s telefónom. Bixby je smart rozhranie, vďaka ktorému používatelia vyťažia z telefónov ešte viac. Pomocou nového tlačidla Bixby budú môcť pohodlne pristupovať na rozhranie Bixby a prechádzať služby a aplikácie jednoduchými hlasovými, dotykovými, vizuálnymi a textovými príkazmi. V prvej fáze budú hlasové funkcie rozhrania Bixby zahŕňať niekoľko prednastavených aplikácií a funkcií, medzi nimi fotoaparát, kontakty, galériu, správy a nastavenia, pričom neskôr je v pláne jeho rozšírenie na ďalšie aplikácie spoločnosti a tretích strán.

Vďaka schopnosti kontextovej orientácie dokáže rozhranie Bixby ponuku personalizovať na základe priebežných poznatkov o používateľových záujmoch, situáciách a lokalitách, v ktorých sa vyskytuje. Pomocou technológie rozpoznávania obrázkov tiež umožňuje používateľom nakupovať, vyhľadávať obrázky a zisťovať podrobné informácie o svojom okolí. S postupným rozširovaním ekosystému Bixby sa z neho stane všadeprítomné rozhranie medzi zariadeniami, aplikáciami a službami, ktoré otvorí dvere novým zážitkom aj scenárom, ktoré používateľom uľahčia život.

Oba telefóny ponúkajú široké portfólio produktov a služieb, ktoré používateľom zvýšia celkový dojem v oblasti prémiových mobilných produktov a konektivity. Spolu s modelmi budú fungovať nové okuliare pre virtuálnu realitu Gear VR pomocou ovládača od spoločnosti Oculus. Ovládač umožní praktické ovládanie a navigáciu jednou rukou a lepšiu pohybovú interakciu pri pristupovaní k interaktívnemu obsahu virtuálnej reality.

Modely S8 a S8+ bude možné prepojiť s novou kamerou Gear 360, ktorá dokáže urobiť 360° video v 4K rozlíšení a fotografie v rozlíšení 15 MPx. Dokovacia stanica Samsung DeX ponúka riešenie, ktoré spolu s využitím výkonného procesora v S8 a S8+ premení smartfón na stolný počítač a zaistí rovnaký komfort a bezpečnosť. S dokovacou stanicou Samsung DeX si môžu používatelia jednoducho zobrazovať a upravovať dáta zo svojho telefónu, pričom ich práca bude rýchlejšia.

Okrem toho, v situácii, kedy na trh vstupuje čoraz viac IoT zariadení a pripájajú sa k čoraz zložitejšej sieti, uľahčuje ovládanie telefónu aplikácia Samsung Connect. Vďaka nej môžu používatelia ľahko aktivovať IoT zariadenie prostredníctvom rýchleho procesu konfigurácie v troch krokoch a ovládať všetky pripojené prístroje jednou integrovanou aplikáciou.

Balenie obsahuje ako príslušenstvo nové slúchadlá AKG od spoločnosti Harman, ktoré zabezpečujú neprekonateľnú kvalitu zvuku. Tieto slúchadlá majú praktické hybridné uchytenie do uší pre lepšie potlačenie hluku a sú vyrábané z kovolátkového materiálu odolného proti zamotaniu.

Zdroj: Samsung, Live streammashable, theguardiantechcrunchOdpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno