Domov Novinky Samsung predstavil Gear Live s OS Android Wear

Samsung predstavil Gear Live s OS Android Wear

Zdielať

Samsung Gear Live 01Samsung rozširuje svoje portfólio nositeľných zariadení o model Gear Live, ktorý má ako prvý operačný systém Android Wear. Najnovšie hodinky v čiernej a vínovej farbe ponúknu Super AMOLED displej, odolnosť proti prachu a vode či snímač srdcového tepu.

Inteligentné hodinky Samsung Gear Live ponúkajú okrem netradičného mobilného zážitku aj elegantný dizajn a inovatívne funkcie. Sú vybavené Super AMOLED displejom s jasným a ostrým podaním farieb. Ponúkajú tiež jednoduché prispôsobenie ciferníka a okamžitý prístup k budíku pomocou jediného dotyku. Gear Live spĺňajú IP67, takže sú chránené pred prachom a vodou. Tí, ktorí dbajú o svoje zdravie a kondíciu, ocenia vstavaný snímač srdcového tepu, ktorý je prepojený s niekoľkými fitnes aplikáciami.

Hodinky Gear Live pracujú s operačným systémom Android Wear. Široká škála Android aplikácií umožňuje sledovať najnovšie príspevky a aktualizácie zo sociálnych sietí, novinky z uprednostňovaných aplikácií pre chatovanie a pravidelné oznamy z aplikácií o nakupovaní alebo napríklad o aktuálnom spravodajstve.

Samsung Gear Live 02

Novinka ponúka nové intuitívne hlasové ovládanie – stačí povedať „OK Google“ a potom klásť otázky typu: „Kedy je odlet môjho lietadla?“, „Aké je skóre zápasu?“ alebo príkazy pre privolanie taxi, odosielanie textu, rezerváciu reštaurácie či nastavenie budíka. Gear Live môžu byť spárované s akýmkoľvek zariadením so systémom Android 4.3 a vyšším.

Gear Live budú dostupné v čiernej a vínovej farbe s možnosťou výmeny remienka. Štandardná šírka výmenného remienka je 22 mm. K dispozícii bude na objednávku cez Google Play Store (play.google.com/devices). Predaj na slovenskom trhu sa zatiaľ neplánuje.

Zdroj: Tlačová správa Samsung

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno