Domov Novinky Samsung predstavil Galaxy S5 mini

Samsung predstavil Galaxy S5 mini

Zdielať

Samsung Galaxy S5 mini 01Samsung uvádza na trh tretiu generáciu smartfónov s doplnkom mini, ktorá je kompaktnou verziou vlajkovej lode Galaxy S5. Na slovenskom trhu sa objaví na prelome júla a augusta v štyroch farebných variantoch. Smartfón je vybavený 4,5-palcovým HD Super AMOLED displejom. Rovnako ako S5 má aj S5 mini mäkčený perforovaný zadný kryt.

Tiež pribudla certfikácia IP67, vďaka ktorej je smartfón vode a prachu odolný, režim vysokej úspory energie, monitor srdcového tepu, snímač otlačkov prstov a konektivita s najnovšími nositeľnými zariadeniami značky Samsung. Základom je štvorjadrový procesor s frekvenciou 1,4 GHz a 1,5 GB RAM pre multitasking. Vo výbave je tiež 8 MPx fotoaparát, ktorý zaistí ostré a jasné fotografie aj videá.

Vďaka podpore LTE 4. kategórie môžu majiteli rýchlo sťahovať filmy a hrať hry. Operačný systém Android 4.4 (KitKat) je doplnený o nadstavbu výrobcu (TouchWiz). Rozmery telefónu sú 131,1×64,8×9,1 mm a hmotnosť 120 gramov. Batéria ponúka kapacitu 2100 mAh.

Samsung Galaxy S5 mini 02

Samsung Galaxy S5 mini bude od júla dostupný najprv v Rusku a neskôr v ostatných krajinách. Na slovenskom trhu sa začne predávať na prelome júla a augusta za odporúčanú maloobchodnú cenu 429 eur s DPH (16 GB). K dispozícii bude v štyroch farebných variantoch: čierna, biela, modrá a zlatá.

Vývoj ceny podľa heureka.sk:

Graf ceny produktu Samsung Galaxy S5 mini poskytuje server Heureka.sk

Zdroj: Tlačová správa Samsung

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno