Domov Novinky Samsung predstavil Chromebook druhej generácie

Samsung predstavil Chromebook druhej generácie

Zdielať

samsung-chromebook-2-3Spoločnosť Samsung oznámila Chromebook druhej generácie. Nové model je k dispozícii s displejom, ktorý má 11,6 a 13,3 palcov a zlepšenie série Samsung Chromebook prinesie vyšší výkon, dlhšiu životnosť batérie, štíhlu, ľahkú zostavu umocňuje odolným vekom textúrou a elegantný prešitým dizajnom.

Chromebook s 13,3 palcovým displejom ponúka Full HD rozlíšenie, ktorý umožňuje používateľom vychutnať si živé vizuálne efekty pre prácu, učenie a vzdelávanie a zábavy. Samsung je vedúcou značkou Chromebookov v USA v roku 2013, čo predstavuje viac ako 60 percent z celkového podielu na trhu, podľa NPD.

“Vzhľadom k tomu, sme predstavili naše prvé Chromebooky v roku 2011. Samsung sa zaväzuje neustále rozvíjať naše návrhy a funkcie, ktoré spĺňajú neustále sa meniace potreby našich používateľov, a zároveň zostať verný až do špiku kostí Chromebook atribútov jednoduchosti, rýchlosti a bezpečnosti,” povedal Mike Abar , senior viceprezident pre spotrebiteľa IT produktového marketingu spoločnosti Samsung Electronics America. “Samsung bol najpredávanejším spotrebiteľom značky Chromebook za posledné tri roky a budeme pokračovať v raste našu vedúcu pozíciu v tomto priestore sa začatím Chromebook 2. série.”

samsung-chromebook-2-2

Samsung Chromebook 2 Serie ponúka používateľom takmer okamžitý prístup ku všetkému, čo potrebujú. Chromebook sa prebudí v kratšom čase ako jedna sekunda a štart za menej ako desať. Procesor Exynos 5 je energeticky úsporný osemjadrový procesor (4+4) a umožňujú jednoduchý multitasking a rýchle vykresľovanie grafiky a videa.

Ako sme už písali, Chromebook 2 prichádza s 13,3 palcovým displejom, ktorý má k dispozícii Full HD displej s jasom 250 nitov, ideálny pre prezeranie fotografií alebo videa. Ten je tiež optimalizovaný pre správy Google+ a videohovory s vylepšenou kvalitou zvuku na vysoko výkonných reproduktorov (2×2 Watt) a zníženie hlučnosti mikrofónu, konverzácie ožijú na obrazovke s vysokým rozlíšením. Chromebook 2 má výdrž až 8,5 hodín prevádzky na jedno nabitie čo znamená, že používatelia môžu využívať modely Chromebook 2 počas celého pracovného času alebo školský deň.

samsung-chromebook-2-1

Chromebooky sa automaticky aktualizujú, čo zaisťuje, že používatelia majú vždy najnovšie technológie a bezpečnostné prvky, bez toho aby ste nad tým museli premýšľať. Tiež, ak používate Chromebook, všetky vaše informácie a súbory sú uložené šifrované k svojmu účtu. To umožňuje jednoduché a bezpečné pre členov rodiny alebo študentov na zdieľanie zariadení, alebo prepínanie medzi zariadeniami. Samsung Chromebook 2 je dodávaný s balíčkom prémiových aplikácií v hodnote viac ako 100 dolárov. To zahŕňa prístup k smartfónu a správu dát službou Air Droid Premium, správu úloh a spolupráca aplikáciou Wunderlist Pro a LittleBridge.com aplikácia na výučbu angličtiny.

Štíhle telo meria menej ako tri štvrtiny palca, takže je ľahké ho uložiť do každej tašky. Tesne pod 2,5 libier pre 11,6 palcový model, to je tiež ľahko prenosné kamkoľvek so sebou. Veko je vybavené štýlovým dizajnom Samsung Galaxy Note 3. Samsung Chromebook 2 je ideálny pre pedagógov a správcov, ktorí chcú prijať one-to-one vzdelávacie programy. Pomocou webovej konzoly – k dispozícii s podporou od Google za 30 dolárov za zariadenie pre školy – Samsung Chromebooks môžu byť centrálne riadené, takže je ľahké pre pedagógov nakonfigurovať sadu notebookov v celej triede alebo celej škole. Samsung Chromebook 2 je v triede-ready a nákladovo efektívne riešenie pre podporu dynamického výučbu a učenie.

Špecifikácie:

Chromebook_2_PRESS_Specs

K dispozícii bude od apríla a 11,6 palcová verzia Samsung Chromebook 2 je k dispozícii za odporúčanú maloobchodnú cenu 319,99 amerických dolárov, zatiaľ čo 13,3 palcový model je za cenu 399,99 dolárov.

Zdroj: Samsung

Zdielať
Predchádzajúci článokDotykový interaktívny projektor Epson prichádza
Nasledujúci článokPriestor v stĺpoch vyplnia mobilné technológie
Volám sa Roman. Androidu sa venujem od roku 2009. Môj prvý smartfónom bol HTC Hero, neskôr Sony Ericsson Xperia X10 Mini, Sony Ericsson Xperia Neo V, Samsung Galaxy Ace, Samsung Galaxy S3, LG G3, Note 3, HTC One M7 a momentalne Samsung Galaxy S7. Medzi jednotlivými smartfónmi som mal aj tablet ASUS Transformer TF101 a taktiež Samsung Galaxy Tab 2 a Galaxy Tab 3. Rád pomôžem každému, ak budem vedieť. Písať môžete na môj mail, ktorý je v kontaktoch.

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno