Domov Novinky Samsung predstavil 8 Gb LPDDR4 mobilnú pamäť

Samsung predstavil 8 Gb LPDDR4 mobilnú pamäť

Zdielať

Samsung 8Gb LPDDR4Samsung predstavil prvú 8 Gb mobilnú pamäť DRAM s nízkou spotrebou energie LPDDR4 (low power double data rate 4). Nová generácia mobilnej operačnej pamäte s vyšším výkonom a úložnou kapacitou a zároveň s nižšou spotrebou energie.

Vďaka svojim vlastnostiam, ako je vyššia hustota pamäti, vysoký výkon a energetická úspornosť, umožnia mobilné pamäte Samsung DRAM LPDDR4 koncovým používateľom využívať pokročilé aplikácie rýchlejšie a plynulejšie a tiež si vychutnať vyššie rozlíšenie displeja s menšou spotrebou batérie. Nové mobilné pamäte Samsung DRAM LPDDR4 s kapacitou 8 Gb sú vyrábané 20 nm výrobnou technológiou a na jednom čipe ponúkajú kapacitu 1 GB, čo je momentálne najväčšia hustota DRAM pamätí. So štyrmi čipmi, každý s kapacitou 8 Gb, poskytne jedno puzdro 4 GB LPDDR4, teda najvyššiu dostupnú úroveň výkonu.

Okrem toho LPDDR4 používa nízkonapäťové Low Voltage Swing Terminated Logic (LVSTL) I/O rozhranie, ktoré Samsung pôvodne navrhol pre JEDEC. Nové čipy dosahujú prenosovú rýchlosť až 3 200 Mb/s, čo je dvojnásobok rýchlosti súčasne vyrábaných DRAM LPDDR3. Zároveň však spotrebuje približne o 40 % menej energie pri napätí 1,1 V. S novým čipom sa spoločnosť Samsung plánuje zamerať nielen na prémiový mobilný trh, vrátane UHD smartfónov s veľkým displejom, ale aj na tablety a ultra-slim notebooky, ktoré ponúkajú zobrazenie štyrikrát vyššie než Full-HD rozlíšenie, a tiež na vysoko výkonné sieťové systémy.

Samsung je popredným vývojárom mobilných DRAM technológií a je lídrom v podiele na trhu v oblasti mobilnej pamäte DRAM so 4 Gb a 6 Gb LPDDR3. Spoločnosť začala ponúkať najtenšie a najmenšie 3 GB LPDDR3 (6 Gb) v novembri a novú 8 Gb LPDDR4 DRAM uvádza v roku 2014. 8 GB mobilný DRAM čip sa bude veľmi rýchlo rozširovať na trhu s mobilnými zariadeniami novej generácie využívajúce vysokokapacitné DRAM čipy.

Zdroj: Tlačová správa Samsung

Zdielať
Predchádzajúci článokUpozornenie na podvodný mail a vyjadrenie Microsoftu
Nasledujúci článokAMD a BlueStacks ponúka Android do PC s Windows
Volám sa Roman. Androidu sa venujem od roku 2009. Môj prvý smartfónom bol HTC Hero, neskôr Sony Ericsson Xperia X10 Mini, Sony Ericsson Xperia Neo V, Samsung Galaxy Ace, Samsung Galaxy S3, LG G3, Note 3, HTC One M7 a momentalne Samsung Galaxy S7. Medzi jednotlivými smartfónmi som mal aj tablet ASUS Transformer TF101 a taktiež Samsung Galaxy Tab 2 a Galaxy Tab 3. Rád pomôžem každému, ak budem vedieť. Písať môžete na môj mail, ktorý je v kontaktoch.

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno