Domov Novinky Samsung predstaví UHD displeje na veľtrhu IFA 2013

Samsung predstaví UHD displeje na veľtrhu IFA 2013

Zdielať

Samsung_UHD_01

Samsung na veľtrhu IFA 2013 po prvýkrát predstaví displeje s rozlíšením UHD. Veľkoformátový displej a monitor s rozlíšením UHD a uhlopriečkou 98”, respektíve 31,5” ponúkne vynikajúcu kvalitu obrazu a rozlíšenie. Samsung sa chystá odštartovať éru displejov s ultra vysokým rozlíšením (UHD).

Na veľtrhu IFA 2013, ktorý bude prebiehať v dňoch 6. až 11. septembra v Berlíne, Samsung predstaví komerčný veľkoformátový displej (LFD) s uhlopriečkou 98 palcov a rozlíšením UHD a ďalej tiež monitor s rozlíšením UHD a uhlopriečkou 31,5 palca.

„Spoločnosť Samsung Electronics sa tak vďaka uvedeniu komerčných displejov a monitorov s rozlíšením UHD, ktoré bude odštartované práve na veľtrhu IFA 2013, postaví na špic celosvetového trhu s produktmi s rozlíšením UHD,“ uviedol Jeong-hwan Kim, senior viceprezident tímu Enterprise Business divízie Visual Display spoločnosti Samsung Electronics.

Veľkoformátový displej s rozlíšením UHD a uhlopriečkou 98 palcov

Veľkoformátový displej s uhlopriečkou 98 palcov a rozlíšením UHD je najväčším s týmto rozlíšením na svete a v porovnaní s doteraz dostupnými displejmi s Full HD rozlíšením ponúka štyrikrát jemnejší obraz. Vďaka tomu si diváci budú môcť vychutnať jedinečnú obrazovú kvalitu s realistickými detailmi.

Displej je možné inštalovať aj vo vertikálnej polohe a vytvoriť tak rozsiahlu zobrazovaciu plochu. Na veľtrhu IFA 2013 Samsung prepojením troch zvislo orientovaných veľkoformátových displejov s UHD rozlíšením vytvorí videosteny s uhlopriečkou 171 palcov, čo približne zodpovedá veľkosti osobného auta. Návštevníci veľtrhu tak uvidia obrazovú kvalitu v 12-krát väčšom rozlíšení ako je Full HD.

Monitor s rozlíšením UHD a uhlopriečkou 31,5 palca

Samsung Electronics na veľtrhu IFA 2013 tiež predstaví svoj ​​prvý monitor s rozlíšením UHD, ktorý sa pochváli uhlopriečkou s veľkosťou 31,5 palca. Jeho uvedením reaguje Samsung na trend presadzujúci monitory so stále väčšou zobrazovacou plochou a tento výrobok ponúkne medzi zobrazovacími zariadeniami Samsung najväčšiu obrazovku.

So svojimi 8,3 miliónmi zobrazovacích bodov ponúka 31,5″ UHD monitor štyrikrát väčšie rozlíšenie než displej s rozlíšením Full HD (2,07 mil. zobrazovacích bodov) a umožňuje krištáľovo realistické a detailné zobrazenie.

Monitor tiež podporuje možnosť kalibrácie. Počas nej je obrazovka rozdelená na 25 samostatných oblastí, u ktorých prebehne dôkladná kontrola vernosti farebného podania. Kalibrovať je možné aj s pomocou samostatného softvéru, ktorý môžu používatelia použiť na úpravu farebného zobrazenia. V porovnaní s existujúcimi zariadeniami dokáže nový monitor zobraziť bohatšie farebnú paletu zahŕňajúcu celkovo 1 mld. farebných tónov pokrývajúcu farebný priestor Adobe RGB z 99 %.

Zdroj: Tlačová správa Samsung

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno