Domov Novinky Samsung ponúkne IoT pre inteligentné televízory

Samsung ponúkne IoT pre inteligentné televízory

Zdielať

Spoločnosť Samsung v rámci CES konferencie poukázala aj na smery, ktorými sa chce uberať tento rok. Všetky SUHD televízory pre rok 2016 budú používať technológiu IoT Hub. Budú teda ponúkať pokročilé a intuitívne funkcie a bezproblémové pripojenie k vyše 200 zariadeniam. Celá rada televízorov bude využívať otvorenú platformu SmartThings, ktorá používateľom umožňuje pripájať a taktiež aj spravovať zariadenia a služby IoT. To znamená, že televízor bude fungovať ako riadiace centrum celej domácnosti inteligentných zariadení. Samsung SUHD televízory nebudú obmedzené na ovládanie len zariadení tejto spoločnosti.

Samsung-iot

Sú kompatibilné s viac ako 200 rôznymi zariadeniami iných výrobcov. Jediná podmienka je kompabilita so SmartThings. Ide teda o osvetlenie, zámky v oknách, dverách, termostaty, či dokonca kamery. Pre plnú podporu prepojenia so zariadeniami je nutné zapojiť zariadenia do USB adaptér SmartThings Extend. Jeden z modelov SUHD televízorov získal ocenenie za najlepšiu inováciu v technológii ľudskej prístupnosti. CES každoročne ohodnocuje a vyhlasuje najlepšie inovácie v danom roku. Tieto inovácie si budú môcť návštevníci ces prehliadnuť v expozícii Innovation Awards Showcase.

samsung_iot_2

Smart Hub ponúkne predstavuje prepojenie viacerých zdrojov obsahu v jednej platforme. Používatelia teda môžu na SUHD televízoroch prechádzať medzi televíznym vysielaním, internetom, hernými konzolami. Modernizované rozhranie umožňuje ľahko prechádzať položky. K televízorom bude dostupným aj Smart Control ovládač, ktorý obsluhuje takmer všetky zariadenia pripojené k SUHD TV. Namiesto mnohých ovládačov postačí jeden, ktorý dokáže všetko univerzálne ovládať. Vďaka systému Tizen rozozná jednotlivé zdroje, ktorými chce používateľ prechádzať.

Zdroj: TS

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno